Szerinted mindegy hogy milyen eszközt választ egy művész az alkotáshoz?
Szerintem sok esetben teljesen mindegy, csak szőrszálhasogatásba megy át.
Legtöbbször az elektronikus zenészeket szokták szidalmazni, hogy nem hegedülnek, gitároznak, stb. Én gitározom és bátran kijelentem: ha nem valami nagy szám zenész akarsz lenni, akkor néhány hét alatt megtanulod az alap akkordokat és kb, a tuc-tuc zenékkel egyenértékű műalkotásokat tudsz csak kreálni. Ellenben sok elektronikus zenész igenis ért a hangszerekhez is, pl. Skrillex rockzenész volt eredetileg (Szerintetek honnan az a hajfrizura? "Emós" zenét játszott, csak az meg kiment a divatból.), sok kisebb (és értelmesebb) elektronikus zenész meg szintikkel kiáll a színpadra néha rendes hangszerekkel is. Az elektronikus zenéhez is kell tudni az elméletet, mert akkor csak egy tuc-tuc zenét tud összerakni az illető, mégrosszabb esetben a szintetizátor alapbeállításaival. Ellenben a tanultabb zenészek azok az elektronikus zenével is tudnak ugyanúgy érzelmet kifejezni, nemcsak valami olyan ritmust, amire ellötyög az ember. Rockzenében ezeknek a párja a négyakkordos pogógépezetek, általában bulizós szövegekkel. De sokaknak elég az, hogy buliznak a zenére, nem a mély érzelmeket keresik.
Én a képregényrajzolást vektorgrafikusan csinálom, mert így nem kell vacakolni a megvilágítós táblával meg több eszköz áll a rendelkezésemre. Elittista vadbarmok meg mindig is lesznek akik lenézik, ha a művész újít az eszközökön, én személyesen ismerek olyan embereket, akik szerint nemcsak a DJ pult nem hangszer, hanem a gitár sem, és csak klasszikusokat hallgatnak.
Nos ez jó kérdés,de nincs rá egyértelmű válasz.
A kereslet és kínálat dönt. Szóval valakinek megér egy poszter több ezer forintot ,de van akinek nem,mert nem kézzel készült.
Sokszorosító grafikánál például számozták a nyomatokat és más áron adták el az első párat,mint a többit.
Egy ember,aki olyat alkot,amiből egy készül azt eleve csak magasabb áron szabad eladni,mint ami sokszorosítható,mivel a befektetett 'pénz' nem térül meg. Viszont ez nem jelenti azt,hogy nem hajlandóak többet fizetni a sokszorosítható alkotásért,mint az egyediért.
Szerintem válasszon olyat, ami közel áll a szívéhez.
Az meg, hogy a sokszorosíthatóság miatt veszít az értékéből, csak részben igaz. Egyrészt akkor egy film nem érték?
Digitális festők szokták azt is csinálni, hogy csak bizonyos mennyiséget nyomtatnak ki (pl 3-at), és így sokat ér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!