Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne megvennem ezt az olajfestményt? 15/l

Figyelt kérdés

Anyukám nem engedi!

15 vagyok, és semmit sem értek a művészetekhez, azt sem tudom mi ez a kép, de rátaláltam, és eldöntöttem, hogy ez nekem kell a szobámba.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nagyon tetszene ide.

Beleszerettem, és nem bírom kiverni a fejemből. Magamon is röhögök, megértem anyut, de nekem ez kell.

Több, mint 130e Ft-om van, amit direkt a szobám felújítására gyűjtöttem össze (= kaptam). Kinéztem egy szekrényt, szőnyeget, függönyt már vettem, Tv-t majd később megyünk nézni. Nemrég lett kifestve a szobám egy hasonló pasztell színnel, mint a festmény háttere, de attól is világosabb kicsit.

20 ezer Forint... Kicsit sok, ha belegondolok, de miért is ne? Elmegyek venni vázát, meg díszpárnákat, ágyhuzatot és rég itt tartok árban. Anyukám nem bírja megérteni, hogy mennyire akarom.


De az a baj, hogy nélküle nem tudom megvenni, mert nincsen bankkártyám, nem tudom elutalni a pénzt, meg amúgy sem akarnék a beleegyezése nélkül vásárolni.

Azt mondta nézzek 5 ezer Forintért egy szépet, és vegyem meg, de nem akarom. Elhiszem, hogy hülyének, és elkényeztettek tartotok, de szerelembe estem.

Arra is gondoltam, hogy festek egy ilyet, ha nem bírom rávenni amúgy tényleg az lesz. :D


Van valami értéke, vagy hogyan tudnám rávenni anyut, hogy megvegyük?

[link]

Köszi előre is a megértő válaszokat! 15/l



2013. jan. 8. 19:46
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, és amúgy az szentségtörés, ha keverek egy hasonló színt, és megpróbálom eltüntetni az aláírást? :D Nem zavar annyira, de valahogy jobb lenne nélküle, csak tisztán.

(Kezdem azt érezni, hogy idióta vagyok...)

2013. jan. 8. 19:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha neked tetszik és illik a szobádhoz,akkor egyáltalán nem hülyeség, sőt jó ízlésre vall, hogy nem papírposzterekkel akarod teleragasztgatni a falat. Szerintem tök jó ötlet!

És ha megveszed le ne fesd az aláírást, nem tudhatod,egyszer még az által érhet milliókat!

2013. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen? :) Köszi a választ, a végén még megmutatom anyumnak, hátha meggondolja magát.

Igazad van, de kicsit nagy ez az aláírás, nem? Meg nem is hiszem, hogy annyira sokat fog érni az életben. (sajnos) :D

2013. jan. 8. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon szép kép, megértem, hogy beleszerettél.

Szerintem az álmainkat meg kell valósítani, mert később mindig bánni fogjuk, ha nem tettük meg.


Kedves 15 éves lány anyukája! Kérem, engedje meg, hogy a lánya megvegye a képet! Ön is volt fiatal, rajongott ezért-azért, és voltak dolgok, amik sokat jelentettek Önnek. Emlékezzen vissza saját magára! :)


Az aláírást le ne fesd! A kép azzal együtt jó, úgy, ahogy van. Ettől festmény. Különben csináltathatnál egy nagy reprót belőle, és kirakhatnád azt, de akkor már nem az volna, ami.

2013. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy egyszerű giccs kép a szó nem pejoratív értelmében (pont ezért való a szoba falára szemben egy Goya képpel, amitől feláll a szőr az ember hátán - nem azért, mert rossz, hanem mert annyira betalál). Ha tetszik, és megér neked ennyit, vedd meg - komolyan, ez még a tévénél is jobb. De hasonlókat szerezhetsz olcsóbban is (bár ez is elég olcsó), sőt: még te is megtanulhatsz ilyet festeni.


Az aláírás eltüntetése szentségtörés. Ha én lennék a kép alkotója, már venném is le a Vateráról, mielőtt megveszed és ilyesmihez vetemedsz. :) Az aláírás része a festménynek.

2013. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Holnap megmutatom anyunak a kérdést szerintem, remélem megengedi. :))

2013. jan. 8. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Le ne fesd az aláírást :O Elég nagy bunkóság.
2013. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jujj meg ne vedd ! Ez nagyon drága.Bolhapiacon van akár egy öregembernél találsz szebbet olcsóbbat.Vannak nénik bácsik akik ilyenek árulnak,és jobban megérné szerintem!Nézz korul a közeledben ha van valami piac !
2013. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy filléres festmény. Értsd: nem ér 2e Ft-nál többet. Vedd meg, ha tetszik és neked megér ennyit, de legyél tisztába vele hogy át lettél verve.
2013. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne eredeti? Ez egy thaiföldi festő műve, Amerikában aukciókon árulják a képeit.

Nem hiszem, hogy hamisítanák, mert annyira azért nem híres. Európába is eljutott sok festménye.

2013. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!