Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gitárt ajánlotok kezdő...

Milyen gitárt ajánlotok kezdő gitárosnak?

Figyelt kérdés
Igaz most kezdtem, de szeretnék egy jó kezdőgitárt, ami belefér 30 000 Ft-ba.

2012. nov. 9. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt érdemes lenne a több tucat ugyanilyen kérdésre adott válaszokat elolvasni.


Másrészt csak akkor tudunk segíteni, ha megmondod, milyen fajtát (akusztikus, azon belül fém vagy nylonhúros, vagy inkább elektromos) szeretnél és milyen jellegű zenét játszanál vele?

2012. nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, tehát először akusztikus gitáron szeretnék megtanulni. És nylon húroson.
2012. nov. 9. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:

A kettő nem feltétlenül jár együtt, mármint hogy kezdőnek akusztikuson kell tanulni. :)


[link]


Talán a Yamaha, Cort, Ibanez márkákat ajánlanám, de klasszikus stílusban konkrét tapasztalatom nincs egyikkel se, az alapján mondom, amit fémhúrosokkal tapasztaltam.

2012. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 9. 23:52
 5/13 anonim válasza:
Szerintem klasszikus, műanyaghúrossal kezdj. Ha akusztikussal kezded, akkor fognak fájni az újjaid, mintha belevágnának a húrok.. a kalsszikus gitárral ezt megszoktatod kicsit az ujjaiddal, azon kívűl könnyebb lefogni az elején.. jó középszintig eljuthatsz vele.. aztán jöhet az akusztikus, majd az elektromos! Sok sikert! Ne add föl, kitartást!
2012. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

na, megint egy okos.

honnan szeditek ti ezt a klasszikusgitár-fémhúrosgitár-elektromosgitár sorrendet?


http://www.youtube.com/watch?v=JDWeCv0m-3s

http://www.youtube.com/watch?v=6lbvSBNLLoo


ezek az emberek nem azért játszanak ezen a hangszeren, mert "még nem jutottak tovább",hanem mert ezeknek lófasz köze nincs az elektromosgitárhoz. és (ebből kifolyólag, vagy pont nem, de) az elektromos gitárhoz sem kell semmilyen más hangszeren "előképezni" magunkat.

2012. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor most tulajdonképpen mindegy, hogy mivel kezdem?
2012. nov. 10. 19:49
 8/13 anonim ***** válasza:

nem neked írtam, ne vedd magadra, a válaszoló húzott fel a hülyeséggel:D


nem mindegy mivel kezded. azzal kezdd, amivel később foglalkozni akarsz. külön hangszer az elektromosgitár, a basszusgitár, az akusztikus fémhúros gitár is külön játékmódot igényel, és a klasszikus gitár pedig egy teljesen más világ. neked kell tudnod, hogy mi érdekel, és mit szeretnél majd elérni a gitárral, milyen stílusban milyen dalokat szeretnél játszani, az alapján válassz

2012. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Tényleg elég sok okos van itt! És ezen kívül sok a fogalomzavar! (A klasszikus gitár is akusztikus, nem?) Szóval:


1. Azt kéne eldöntened, hogy milyen zenét szeretnél majd játszani, tanulni. Ha klasszikust (régi zeneszerzők műveit, pl. Bach), akkor nylon húros klasszikus gitár kell. Ha csak mai dalokat akarsz kísérni (akkordozni), akkor fémhúros dobgitár kell.


2. Ennek alapján kell elgondolkodni a hangszeren. De ha komolyan szeretnél tanulni, tanárnál, akkor érdemes a tanárral beszélni hangszer ügyben.


Mikor 13 évesen gitártanárhoz mentem, volt egy kicsi, rossz gitárom, a rokonoktól kaptam. De ez nem felelt meg a klasszikus tanuláshoz, ezért vettem egy CREMONA márkájú hangszert. De ez is csak 1-2 évig lett jó. A Konzervatóriumban már egy ALHAMBRA 4C gitáron tanultam.

2012. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
50%

A 9-es is én voltam.


Sokaknak fogalma sincs, hogy mi az a klasszikus gitár. Ezért küldöm ezt a videót.

Különösen 2:53-tól ajánlom meghallgatni!

A zeneszerző: Niccolo Paganini (1782-1840)

Az előadó: Daekun Jang (Dél-Korea)


http://www.youtube.com/watch?v=c9v0xXVqguk

2012. nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!