Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hangszeren szeretnék tanulni...

Hangszeren szeretnék tanulni tovább, de nem tudok dönteni. Tudnátok segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Annyi a baj, hogy 11be megyek, tehát csak két évem van még, eddig gitáron és basszusgitáron tudok vmiket, de gitáron csk akkorodokat tudom, basszuson meg tudogatok. Annyi a gond, hogy zenesuliba akarok átmenni és ott azt ajánlották, hogy menjek nagybőgőre, mert azt jól megtudnám tanulni 12. végére h tudjam megkapni majd a szakdiplomám, viszont én nemnagyon vagyok oda a nagybőgőért, sőt...:-s A kérdésem azlenne inkább, hogy szerintetek is ígyvan, vagy esetleg mehetnék más hangszerre is? Milyen hangszereken tudnék megtanulni megfelelő szorgalommal két év alatt, hogy jussak is vmire?

A kérdést komolyan tettem fel, és sürgősen kell döntsek, megkérlek komolyan válaszoljatok..:)


2012. szept. 1. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem a kérdésnek azt a részét, hogy milyen szinten szeretnél megtanulni azon a hangszeren.

Mi az a szakdiploma? Konzis vagy?

Írj részleteket, anélkül nem tudunk segíteni.

2012. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rennie E. G. válasza:
Válaszd a zongorát, szerintem. Én fél év alatt tanultam meg, persze nem profi szinten, de két év már elég lenne hozzá, szerintem.
2012. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem konzis vagyok, tizenegyedik osztályba megyek, mostantól egy művészeti líveumba fogok járni és eztkéne eldöntsem, a szakdiploma meg az érettségikor megszerzett hangszer-diplomám lenne..
2012. szept. 1. 22:53
 4/9 A kérdező kommentje:
a zongorát aztmondták, hogy elsőosztálytól kéne tanulni, mivel komplikált hangszer, és 2 év alatt nemtudnám annyira megtanulni, hogy letudjam játszani a szakdiploma vizsgás darabokat..
2012. szept. 1. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
zongorát nem lehet 2 év alatt megtanulni, de a nagybőgőt és a fagottot igen. a többi necces
2012. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Közben számomra kiderült, hogy a kérdező erdélyi. Ennek ellenére nagyon fura, amiket írtok. Magyarországon van a sima zenesuli, ez 6+2 éves (2 év továbbképző). Ez után jön a konzi, ami 4 éves (szakközépiskola). Ahhoz, hogy ide valaki felvegyenek, már eleve nagyon jónak kell lenni a zeneiskolában tanult hangszeren. Kétlem, hogy bárki is bekerülne 2 év tanulás után... Hacsak nem extra-szuper tehetség (mint pl. Mozart...), ami azért ritka.

A konzi után lehet OKJ vizsgát tenni, és lehet főiskolára vagy zeneakadémiára menni.

2 év iszonyú kevés... ha valaki éjjel-nappal gyakorol, akkor is max. a zeneiskola 3-4 osztályáig jut el a tananyagban. Az pedig kevés.

Nem tudom, Erdélyben milyenek a követelmények.

2012. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

itt annyi a lényeg, hogy ugye 12 osztályos egy suli, ebből van művészeti iskola is. Lehet menni elsőtől, 5.től és 9től is, mert ilyenkor vannak az osztályváltások, amikor mindenképp váltassz osztályt. Legtöbben 9.től mennek, így 4 év alatt tanulnak annyit, amivel érettségikor 12. végén kapnak egy szakdiplomát, majd evel mehetnek egy 3 éves zenekonzira, és ha azután akarnak, akkor plusz két év mesteri fokozat, majd doktori stb...

Mindenképpen nekem a nagybőgőt ajánlották, merthogy eddig basszusgitároztam színpadon is, és ehhez értek vmennyire eddig, éshát aztmondják, hogy a basszusgitár is tulajdonképp a modern nagybőgő, annyi, hogy vonós, viszont húrok is és minden ugyanolyan hangolású. Lassan kell döntenem, minden esetre köszönöm mindenkinek a válaszát:)

2012. szept. 2. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg a nagybőgő lenne a legkézenfekvőbb, de, ha az nagyon nem szimpatikus, akkor esetleg maradhatsz a gitárnál,mert az sem túl bonyolult, legalábbis 1 szintig eljutni..vagy ha esetleg jó a tüdőkapacitásod,akkor valamelyik fúvós hangszer is opció lehet,talán a fagott,rézből meg tuba...de nem tudom,én akkor a helyedbe maradnék a gitárnál, azért 2 év alatt, 1 jó tanár segítségével, és gyakorlással meg lehet rajta tanulni játszani, túl az akkordokon is..persze mondom 1 bizonyos szinten.Vagy esetleg valami ütő hangszer :)

Hegedű,brácsa, cselló,zongora(!),klarinét, oboa abszolút felejtő,ahhoz már túl idős vagy,de azért vannak még hangszerek ezeken kívül :)

Sok sikert kívánok és gyakorolj csak, ha végre megvan a hangszer kiválasztása ! :)

2012. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Mostmár megvan a döntés, egyből felvettek, végül csak nagybőgőre megyek, és mellette ha tudok veszek gitárórákat, de rájöttem, hogy nemis annyira rossz a nagybőgő, csak ténylegesen odakell álljak mellé és sokat gyakoroljak, h legyen belőle valami:)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat, és a bíztatást:)

2012. szept. 5. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!