Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az lenne az én kérdésem hogy...

Az lenne az én kérdésem hogy mennyi idő alatt lehet kb. megtanulni az alapokat, egy hagyományos gitáron, otthoni használattal, kottával? Tapasztalat, ismerettség, szinte nulla mellett.

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb. annyi idő alatt, mint bármi más művészeti műfajt. Azaz: attól függ. :)


Viccet félretéve, tényleg elsősorban azon múlik, mennyire vagy elszánt, mennyire jó tanulási segédleteket tudsz találni és mennyi időt szánsz a tanulásra, no meg milyen érzéked van hozzá. Ja, és attól is, mit értesz alapok alatt.

Mi a célod vele?

Számokat írni?

Együttesben játszani?

Vagy haverokkal buliban pengetni-énekelni néha?

2012. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen alapjaid vannak és mik a céljaid. Hogy mond-e neked valamit az, hogy á-moll és g-dúr, vagy azt sem tudod, hol "lakik" a c.
2012. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Otthon nehéz,lassan haladsz és előfordulhat, hogy nem a jó irányba.

A tanár segítség, kontroll. Mindig olyan feladatot ad, amivel fejlődhetsz. Van repertoárja, a könnyebb daraboktól a nehezebbekig és lépésről lépésre fejlődhetsz.

Ha megtanulod az alapokat, a kottát, akkor van esélyed egyedül is boldogulni, bár az esély megvan rá, hogy nagy fába vágod a fejszédet és elmegy a kedved az egésztől.

Lássuk csak:

csepei gitárakkordok

dobay-muszty

profi gitáriskolák attól függően mit szeretnél dzsessz, klasszikus, spanyol, flamenco, stb...

Valamit venned kell...

Az idő?

Én szorgalmas voltam, a tanárom is kedvelt és egy év alatt hatot nyomtam le.

Már a család agyára mentem, annyit gyakoroltam.

Talán tehetségem is volt.

Gitárom több is van, de már nem foglalkozom vele intenzíven, csak magamnak játszom, ezért meg is rekedtem, sőt, vissza is tud az ember fejlődni.

Hát szóval először is megkeményedik az ujjad hegye, mozogni kezdenek a merev ujjak, egyre gyorsabban, ha igazán nekifekszel.

Tanulj tanártól...

2012. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!