Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit csináljak? Hogyan tanuljak...

Mit csináljak? Hogyan tanuljak meg rajzolni?

Figyelt kérdés

Szeretek, vagyis szeretnék rajzolni de nem tudok. Rengeteg dolgot elkezdtem már de mindig felidegesít és a szekrény aljában landol, aztán hetekkel/hónapokkal később előveszem de kis idő után visszakerül a helyére. Nem akarom őket kidobni nagynehezen elkezdtem őket. Ne mondjátok, hogy legyek türelmes, mert órákig tudok küszködni egy tök egyszerű rajzzal. 1-2-3 óra után meg már kedvem sincs az egészhez. Mindig a netről nézem, hogy mit rajzoljak mert egyáltalán nincs fantáziám. Még 1 ekkora csicska mint én a világon nincs. Szeretnék megtanulni rajzolni. Mit csináljak?

15/L



2012. júl. 10. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Jobb agyféltekés tanfolyam. Ott állítólag 4 nap alatt megtanítanak. Ha nincs a tanfolyamra pénzed van róla könyv is, amiből magadtól is megtanulhatod


[link]

2012. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi.


Többiek ne írjanak tanfolyamot.

2012. júl. 10. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A jobb agyféltekést felejtsd el szerintem, értelmetlen. Ne a netről rajzolj, képről nem szabad! Ha meg szeretnél tanulni rajzolni, akkor mindent rajzolj, amit látsz. A szobádat, tárgyakat, állatokat, barátokat, családtagokat, saját kezed, járókelőket! Ha nincs türelmed, először gyors vázlatokat rajzolj, abból milliót, aztán ha látod majd a fejlődést, megjön a kedved!
2012. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez h.lyeség, hogy képről nem szabad. Úgy fog fejlődni csak igazán.... Én természetetet stb sosem tudtam rajzolni, viszont amit látok fényképen, azt szinte ugyan olyan élethűen le tudom rajzolni. Mindegyik pályázaton 1. lettem, amin indultam.
2012. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
A másolás az az, hogyha rárakod a lapot a képre, és átmásolod. Az, hogy le tudok mindent rajzolni pontosan uyganúgy, mint a képeken van, kétlem hogy más, mint tehetség. De ezt bizonyos szinten fejleszti a tudást, és ezt nekem rajztanárok mondták, meg tapasztalat is, hiszen nemrég kezdtem hobbi szintent
2012. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A való életben is ezt kellene csinálnod, lerajzolni amit látsz, a papírra. Csak hogy elég kirívó a különbség, ha egy kétdimenziós képről rajzolsz, vagy ha egy térbeli testet örökítesz meg két dimenzióban.
2012. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De nem lehet egyből a mélyvízbe ugrani, tanulni az alapoktól kell. Én a természetrajzolást sosem gyakoroltam, mert nem művészeti irányba mentem továbbtanulni, ez mellett meg nincs se időm, se kedvem rajzolgatni, de ha sok időm lenne akkor valószínűleg élőbe is megtanulnék rajzolni előbb-utóbb.
2012. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
69%
Nem baj ha rosszul sikerül, minden nap rajzolj legalább 1-2 órát. Tök mindegy mit rajzolsz, csak az a lényeg hogy csináld. Azután már csak javulni fognak a rajzaid. De ezt nem bántásnak fogom mondani, de egyik napról a másikra nem fogsz jobban rajzolni, ahhoz gyakorolni kell. Én pl. 5. osztályban kezdtem el rajzolni, és most fejeztem be a 9. osztályt. Most álok azon a szinten hogy bármit le tudok rajzolni, amit csak látok. (Persze nagyobb megszakítások is voltak közben)
2012. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha képről rajzolsz "tökéleteset", az nem feltétlen tehetség kérdése. Attól, hogy leképzel minden vonalat, minden foltot, még lehet, hogy nem is érted a plasztikáját a 2D-re redukált valóságnak (ami a fotó). Ezt pusztán rengeteg gyakorlással is meg lehet tenni.


Hagyd a képeket, fotókat. Valóban, ahogy már előttem is írták, rajzold azt, amit látsz magad körül. De elsőként kezd kockával. Például rubik-kockával, dobókockákkal. Tanuld meg ezáltal a perspektívát, az arányokat, fejleszd a térlátásod, értsd meg, hogy minden, ami körbe vesz, leegyszerűsíthető geometriai formákra, ezért első lépésként elengedhetetlen a kockológia, kockák, hasábok, hengerek, gömbök, ilyen formákkal kell kezdeni. Ez száraz, emellett csinálj krokikat is, barátról, állatról sebtében 5-10 perc alatt elkészített villámrajzokat. A vonalak lehetnek kuszák, hagyd meg a keresővonalakat, amikkel a megfelelőt próbálod megtalálni, ettől csak frissebb lesz, mint egy katonás renddel megszerkesztett rajz.


Ezek a kezdeti lépések, de ha komolyan gondolod, járj el megfelelő rajztanárhoz, aki kellőképpen tanít, nem csak beülsz hozzá és "rajzoltat", de sz*rik rád, hanem foglalkozik veled, segít és inspirál.


Üdv,

egy művészeti egyetemen végzett grafikus

2012. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezek után sok újat tudok mondani, amikor itt már profik is megszólaltak, de volt egy olyan időszakom, amikor én is nagyon akartam rajzolni. Voltak olyan pillanataim, hogy úgy éreztem, most muszáj rajzolnom. Aztán leültem, elővettem egy rajzlapot és itt volt a bökkenő, mert soha nem volt ötletem. Én ilyenkor kimentem a kertbe, vagy csak át egy másik szobába, és kerestem egy apró dolgot (pl. virág). Lerajzoltam. Volt, hogy nem sikerült, és dühös voltam, amiért az egésznek nincs eredménye. Szidtam is magam rendesen, és nálam is előfordult ez a szekrény-szindróma. De rajzolás közben nagyon jól éreztem magam. Valahogy kikapcsolt. Rendszeresen rajzolok, és most a barátnőim egy csomószor kérik, hogy rajzoljak nekik.

Volt olyan, amikor nem akartam valami alapján rajzolni, ezért elkezdtem kacskaringós mintákat meg ilyeneket. Csak ahogy éreztem magam (megjegyzem, ezek tükrözik is rendesen az akkori hangulatomat).

Nemtudom, neked beválna-e ugyan ez. Én is pont ugyan ilyeneket éreztem, mint te. Ha szeretnél rajzolni, akkor szerintem fogsz is. 15/L

2012. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!