Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Belekezdtem egy könyv írásába,...

Belekezdtem egy könyv írásába, de még az elején tartok. Tudnátok olyan oldalt linkelni ami hasznos lehet a számora?

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez nincs mit linkelni. Nem lehet megtanulni a könyvírást, vagy ráérzel, vagy bukta.
2012. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

csatlakozom

írd ki ami benned van ha meg nincs akkor ne erőlködj, annál gázabb lesz

2012. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem megtanulni akarok írni hanem ha van esetleg pár alapszabály amiről nem tudok, annak szeretnék utána nézni.
2012. júl. 9. 09:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a blogot nézegesd, kifejezetten erről szól:


www.lexen-jzti.blogspot.com

2012. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer a gyilkos számokban láttam egy olyan szoftvert ami alapelemeket használt. Bizonyos algoritmusok segítségével különféle történeteket kreált! Sajnos nem tudom a nevét de van ilyen ez biztos! Azt keresd meg.
2012. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nagy László Miklós válasza:

Sziasztok.

Nos, csatlakozok az előttem szólókhoz. A könyvírást nem lehet megtanítani. Azt vagy tudod, vagy nem. Azonban vannak olyan alapelemei, amelyek "fizikális-elméleti" tudásanyagot tartalmaznak, és ezeket meg lehet tanulni. Ilyen például a helyesírás, a stilisztika, a kézirat össze állítása, stb.

Ezek mindegyike hozzá tartozik a könyv- regény íráshoz. Az öngeneráló szoftverek semmit nem érnek a szememben, hiszen az ilyen szoftvereket alkalmazók nem írók, és képtelenek arra, hogy saját egyéni ötlet alapján létrehozzanak egy olyan történetet, mely valódi értéket tartalmaz.

Azok az írók, akik már valóban elértek egy bizonyos szintet, vagyis megjelent néhány könyvük, és azok értéket is képviselnek, megpróbálnak segíteni azoknak, akik ezzel szeretnének foglalkozni. Azonban ez a segítség nem lehet valós, hiszen minden ember más és más, ezért aki elkezd írni, más okból teszi, és más módszerrel ír. Az íráshoz egy belső intuíció, mozgató erő kell, illetve jön létre, amely egyszerűen kényszeríti az írót arra, hogy nap mint nap leüljön a gép elé, és írjon. Ezt nem lehet tanítani. Kezdj el írni, és azt tedd órákon át. Álmodozz, és válaszd ki azt a dolgot, amely a legközelebb áll a belső lelki világodhoz. Hagyd hogy csapongjon a képzeleted, és amikor letisztult, akkor írd le azt, ami megmaradt benned. Lehet, hogy egy alkalommal egy egész napot álmodozással töltesz el, és csak fél oldalt írsz, de abban a fél oldalban lesz benne az, amit itt kérdeztél...

2012. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamiylyen szinten tanulható. A párbeszédek, az alakok jobb megformálása, a melléknevek helyetti igék használata (ezt most nem fejtem ki, mert hosszú), stb. Olvasd Alexander Steele-től a Kezdő írók kézikönyvét.
2012. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nagy László Miklós válasza:
Igen, azt a könyvet én magam is ajánlom neked olvasásra, hasznos dolgok vannak benne, és rengeteg olyan foglalommal tlaálkozol, amit a legtöbb netes oldalon nem láthatsz. Az ára nagyon is megfizethető, és megéri megvenni, amennyiben komolyan akarsz írással foglalkozni. :)
2012. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tegnapi válaszoló vagyok: bármelyik áruházban megkapod: Alexandra, Libri, szóval nem egy eldugott dolog.
2012. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!