Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék valami jó verset,...

Szeretnék valami jó verset, tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Várnék esetleg szerzőket vagy verseket.. stb. előre is köszönöm :)

2012. jún. 7. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Menj egy könyvtárba.

Ady, József Attila, Juhász Gyula, Vörösmarty, Arany, Petőfi...

Edgar Allan Poe, Petrarca, Diderot, Dante...

2012. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyik kedvenc versem John Donne: Elégia a vetkőzésről című verse Faludy György fordításában.
2012. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én vagy művekre gondoltam vagy címekre az utóbbi válaszát köszönöm .. egyébként meg én is tudom hogy menjek el a könyvtárba .. na de melyiket válasszam ki ? :)
2012. jún. 7. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Dsida Jenő: nem jut eszembe a műve címe, amit ajánlanék, de végül is a legtöbb versét olvasgathatod. Belőle OKTV-ztem, és nagyon megszerettem.
2012. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23:42! Véletlenül nem a Szerenád Ilonkának című alkotásra gondolsz?
2012. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem arra, de mindegyik jó.
2012. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nehéz helyzet, ha nem tudod, melyiket válasszad. Én pedig nem tudom, téged mi érdekel. Tegyük fel, a szerelmes versek. Ebben az esetben végy egy József Attilát, vagy Juhász Gyulát. Minden kötetben van téma szerinti csoportosítás. Felütöd, és már kezdheted is.

Tegyük fel, hogy tájköltészet érdekel. Petőfi elsősorban. Arany. Esetleg Goethe.

Tegyük fel, politika érdekel. Még mindig Petőfi. Ady. József Attila.

Tudtad, hogy nincs izgalmasabb dolog a saját felfedezésnél? Mások - különösen ismeretlenül - nem tudhatják milyenek az érzéseim, igényem, ismereteim. Tehát korántsem biztos, hogy tudnak jó tanácsot adni. Kérdésed jellegéből arra következtettem, e téren kezdő vagy. Egyszerű nyelvezetű szerzőket ajánlottam. Vannak nehezebb olvasmányok is. De azzal kezdeni, egyenes út az elrettentéshez. Ugyanúgy, ahogy a híres énekesek is a szolmizációval kezdték.

2012. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
www.verseskonyv.hu
2012. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!