Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek mennyit érhet?

Paravel kérdése:

Szerintetek mennyit érhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nemrég nagyon sajnálatos dolog történt a családban. Meghalt nagypapám akit rendkívüli módon szerettem. Az öregről mindenki tudta a családban, hogy él hal a régi tárgyakért. Néhányat be is gyűjtött a házába, de ezek nem képviseltek valami nagy értéket. Mikor szegény meghalt a végrendeletében rám hagyta egy banki trezor tartalmát. Nagyon meglepődtem mert ennek a trezornak a létezéséről lövésem sem volt és az öreg sem szólt róla senkinek. Elmentem a kérdéses intézménybe, ahol a részleghez tartozó ügyintéző leellenőrizte a kilétemet majd mikor kiderült, hogy az vagyok akinek mondom magam átadta a trezor kombinációját. Kinyitottam és elég fura dolgokat találtam benne. Nagyon régi, legalább kétszáz éves papírpénzek, kézzel írott levelek a szabadságharc idejéből, de a legdurvább az egyik kis bőr zsákocska volt amiben huszonnégy darab II.Fülöp arcképével ellátott spanyol aranydukát kuksolt. Szerintetek mennyit érhetnek ezek a régiség piacon? Vagy inkább tartsam meg. Én még mindig a döbbenetnél tartok mert fogalmam sincs az öreg mikor, honnan és főleg miből szerezte ezeket.


2012. ápr. 21. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A kézzel írt papírokat elvittem egy történészhez, aki megállapította, hogy az egyiknek a szövegében el vannak rejtve egy titkos kincseskamra koordinátái. Nem volt pénzem, ezért eladtam egy-két dukátot, és abból vettem egy jegyet a Queen Mary hajóra, hogy eljussak a szigetre, ahol nagyapán elrejtette a gyémántokat.


(folyt.köv.)

2012. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hajón megismerkedtem egy különös emberrel, aki grófnak mondta magát. A hosszú úton egészen összebarátkoztunk, és a bizalmába fogadott. Elmondta, hogy az öröksége nyomában jár, és épp egy bizonyos szigetre utazik, ahol egy titkos kincseskamrát keres. Megkérdezte, hogy jutalomért nem tartanék vele veszélyes útján. Nem árultam el neki, hogy mi járatban vagyok, de felettébb furcsának találtam a dolgot, és belementem az egyezségbe.


(folyt.köv? írjam még, vagy folytatod te?)

2012. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Folytatom. Komolytalan vagy. Ha nem hiszed el amit mondok nem izgat csak ne írj hülyeséget mert azzal magadról állítasz ki bizonyítványt.
2012. ápr. 22. 00:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért hülyeség? Amit írtál, olyan mint egy regény. Ha komolyan írtad, akkor ne itt keress választ, hanem keress fel egy megbízható régiségkereskedőt, sőt többet, hogy ne csak egyfelől hallj véleményt. Itt csak ilyen hülyék vannak mint én. Vagy laikusok, akiktől úgysem kapsz használható választ. :)
2012. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodnék előbb, hogy miért pont rám hagyta ezt a nagypapám.
2012. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!