Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt a 12 éves lányom írhatta?...

Ezt a 12 éves lányom írhatta? Érettebb a koránál, vagy minden 12 éves ír ilyet?

Figyelt kérdés

Vár a perc.


Vár a perc szalad a múlt,

vonatok száza hangosan zúg.

Szél fúja eső kósza csepjeit,

s ködfátylon át, arcomba engedi.


Vár a perc, pereg a jelen,

a múltból az ember sosem feled.

Csak hangos zaj, moraj odakint,

az eső a napnak oda,odaint.


Vár a perc, andalog a jövő,

szobámba, csendben várom ha Jő,

Hallom az órát, hangosan kattog,

az esőtől vert ablak, elnyomja a hangot.



Vélemény? Ezt netről másolta, vagy Ő írta? A lapon az Ő írása van, de arra gondoltam csak lemásolta netről.


2012. márc. 30. 22:01
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

utolsóelőtti: Hát nem volt szép, de nem kutattam, az íróasztalán volt, tudom nem volt hozzá közöm.


Utolsó: Megkérdeztem, annyit válaszolt 'anyuu már..'

2012. márc. 30. 22:27
 22/44 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem írhatta a lányod, én is írtam hasonlót, igaz 14 évesen. De azt tudni kell, hogy ez valójában nem vers, csak rímek, és vers nem pusztán rímelő sorokból és gondolatokból áll. (Ráadásul ezek a gondolatok eléggé zavarosak.) Meghatározott követelményei vannak. De egy 12 évestől mindenképpen ígéretes.

Ha komolyan gondolja, akkor HELYESÍRÁS!!!! Valamint ha kicsit nagyobb lesz, akkor a Verstan c. könyv, de az most még korai. Esetleg beszélgessek a magyartanárával, ő is tud tanácsokat adni.

2012. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
77%

"Sok ember firkál tizenévesen verseket, de csak nagyon kevesen születnek valódi költőnek."


Nem is azt kérdezte, hogy költő-e a lányom. Senki nem mondta, hogy költő.

Szerintem ez egy elég szimpla vers.

2012. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
lehet neki írta valaki...:)
2012. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
9%

22.19: Valóban, semmiféle titokzatos képesség nem kell hozzá. Azért is van minden utcasarkon Arany János és Kosztolányi.


A titokzatos képességet KÖLTŐI TEHETSÉGNEK hívják. És ahogy Hofi fogalmazott, egy valami biztosan kell hozzá: "anyucikád nunája, és még akkor sem biztos".


És szinte biztso, hogy ezt a verset nem írta egy 12 éves kislány. Én tudom. :)

2012. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

'lehet neki írta valaki...:)'


Erre nem is gondoltam. Csak hát, ugye az Ő írása végett gondolok most arra, hogy "ÁÁ nem' de lehet lemásolta onnan ahova elküldte neki a fiú... Nem tudom.


De kb hány éves gyerek/felnőtt írhatta ezt? Úgy kb kíváncsi lennék ha fiú az illető, mennyi idős lehet.

2012. márc. 30. 22:32
 27/44 anonim ***** válasza:
60%

Akik azt írják, hogy nem írhat ilyet egy 12 éves azok menjenek a búsba, mert hülyeségeket hadoválnak.

10-14 éves korom között írtam a legjobb verseket, akkor nyílik ki a világ az ember előtt és annyi inger éri, amiből igenis bármi kisülhet. 8-ban olyan büszke voltam egy hasonlóan elvont művemre, hogy megmutattam az egyik osztálytársamnak, aki csak nézett bután, hogy ez mi??

Igen, írhatta a lányod és IGEN, szállj ki a magánéletéből!

Ha beavat majd akkor meg nagyon örülj és légy büszke. :)

23N

2012. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat:)

Nem kamuztam nagyot, csak így utólag bevallva füllentettem egy kicsit, mert nem anya vagyok, hanem a lány, csak kicsit idősebb a 12 évesnél, így arra voltam kíváncsiak mit gondoltok az 'alkotásról' : ) Kicsit néha vissza tekintve egoistán fogalmazhattam, de nekem nem tetszett, és kíváncsi voltam, hogy mit gondolnak az emberek róla.

Továbbra is lehet írni, és ne haragudjatok:)

De leakartam írni, mert lelkiismeret furdalásom lett volna, nem szép dolog hazudni:)

2012. márc. 30. 22:39
 29/44 A kérdező kommentje:

Amúgy még egy kicsit így a verseimről: Mondják osztálytársaim, hogy mutassam meg őket irodalom tanárnak. De én nem akarom,mert úgy gondolom azért ennyi kis írás tudás mindenkiben van: )

Vagyis nem tudom, de jó pár osztálytársam, és kortársam képes erre, szóval ebbe semmi költészet nem szorult. Én is úgy gondoltam, hogy max egy 12 éves is írhat ilyet :) Kicsit azt is gondoltam, majd leszóljátok, hogy nem olyan jó:) De azért jött pár pozitív is :)

Hát azt, hogy érettebb vagyok-e a koromnál nem tudom, néha ha válaszolok és kiírom a korom, megjegyzik, hogy elég éretten gondolkozom.

Ezt nem vettem magamban észre, mert még gyerekesen élem azért a mindennapjaim:) Még van időm felnőni bőven, az hogy az ember tud éretten gondolkozni, sosem fog ártani az élet egyik szakaszán sem

2012. márc. 30. 22:44
 30/44 anonim ***** válasza:
22%

Hát ez bizony nem volt szép tőled. De teljes mértékben várható volt.


Egy biztos: ne áltasd magad. Fölösleges.

2012. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!