Mi a különbség grafikus, képgrafikus és tervezőgrafikus között?
Szia!
Ezt az elejétől kell magyarázni,bocs ha egy kicsit iskolás leszek.
Grafika:
A Grafika már a kezdetektől szoros kapcsolatban állt az írással; a grafikai munka közben gondolatainkat,érzéseinket írjuk le szöveg vagy kép formájában.
Na most, a grafikát kettő csoportra osztjuk fel: Kép és alkalmazott grafikára ami ég és föld de mégsem állnak olyan távol egymástól,mert egy-egy munka során mindkettő csoporthoz tartozó feladatot tudod csinálni-megcsavart mondat volt sorry :D -
Képgrafika:
A képgrafikus képzőművészként képeket, grafikai lapokat készít el. Ezek rendszerint otthonok falán vagy kiállítótermekben jelennek meg- rosszabb esetben a suliban archiválják ahol tanulsz/tanultál/tanulni fogsz. Készülhetnek egyedi technikákkal(grafit,tus,pitt,szén vagy ezek színes változatai)-mármint amiből csak egy darabot csinálsz és nem sokszorosítasz- és készülhetnek sokszorosított grafikával, amik általában klasszikus sokszorosító technikákkal készülnek (papírmetszet, fa/linó metszet, rézkarc/metszet). Na és itt van az utolsó mondatomba a lényeg, SOKSZOROSÍTÓ illetve KLASSZIKUS.
Bár napjainkban már használják a legújabb számítógépes technikákat is, sőt már elengedhetetlen részévé vállt.
Alkalmazott grafika:
Az alkalmazott grafikus megrendelésre dolgozik, üzleti megrendelőjének készít grafikai munkát nyomdai vagy interaktív kivitelre.
Olyanokra gondolok mint pl.: Arculat tervezés, logo tervezés, levelező lap tervezés, reklámanyagok, plakátok,naptárak, címkék, szórólapok,termékcsomagolások és egyéb nyomdai kivitelre szánt termékek.
vagy: egy cég honlapja, digitális reklámanyag, animációk és kisfilmek.
Ezt az ágazatot hívjuk alkalmazott grafika mellett reklám grafikának.
A tervezőgrafikáról annyit, hogy ez egy új fogalom szerintem. Olyasmi mint a grafikusművész csak ezt kizárólag egyetemi diplomával szerezheted meg nem csak főiskolaival. Ömm... talán ez a kép és alkalmazott grafika egybemosódott eltorzult,de annál izgalmasabb formája.
Na most, a kép és alkalmazott grafika néha egybeolvad,sőt szinte egyek is, de ezeknek a neveknek inkább azért van szerepük egy egy képzés során, hogy mit használsz többet, mondjuk egész nap gépen rajzolsz, vagy festékezed a dúcot.
Amire szüksége van egy jó grafikusnak:
rajzi alapok, széleskörű műveltség(művészettörténet, kommunikációs készség, irodalom és történelem), kreativitás =>> poén, nyomdai alapismeretek, szín és látástani alapismeretek, tipográfiai alapismeretek, grafikai háttérismeretek is(pl.: papír története), tájékozottság,olvasottság, széles érdeklődési kör, sok hobbi :D.
Remélem segítettem!!!:) Szép napot!
Sziasztok!
A képgrafika mint szakirány ennél kicsit összetettebb, mivel a képgrafikus készíti a sokszorosító eljárásból közismertebb rézkarcot is. Én is képgrafikus vagyok. Természetesen a fent felsoroltak is alá tartozni, a bármely más technikával (pl tusrajz) készült képek is bele tartoznak, de ezek mind egyedi grafikák. A képgrafika mesterség, a könyvnyomtatás folyamán alakult ki. Az olvasás-írástudatlanokat ezekkel a képi illusztrációkkal "oktatták". Dürer, Goya, Rembrandt ... a fő alkotók :) Bocsi, hogy közreszóltam :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!