Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fogászati porcelánt lehet...

Fogászati porcelánt lehet használni porcelán restauráláshoz? És ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Porcelánfestő vagyok és észrevettem,hogy a porcelánrestaurátorok nem festenek csak ragasztanak, ezért úgy gondoltam kitanulom a porcelánrestaurálást magam csak azt nem tudom hogyan fogják hozzá, milyen anyagot használjak és egyáltalán hogyan kell ezt művelni?

Aki tudna ebben tanácsot adni vagy tud egy erről szóló honlapot annak nagyon szépen köszönöm.

26/N


2011. okt. 25. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Honlap nemigen van, mert a szakmai titkokat senki nem akarja közzétenni. Egyébként igenis, festenek a porcelán restaurátorok is, különben hogyan tudnák helyreállítani a tárgyat? Magánszemély nem szereti, ha látszik a javított rész, meg eladni sem lehetne festés nélküli javítással. Persze nem égetik rá a festést, hanem oldószeres zománcfestéket használnak (mást is lehet). Magánvéleményem, hogy bármit lehet használni, ami a megfelelő végeredményt adja. Még akár gipsz is jó lehet.
2013. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!