Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed a reneszánsz...

Mi a véleményed a reneszánsz festészetről?

Figyelt kérdés
egy esszéhez kéne, és fogalmam sincs, mit írhatnék, sok mindent nem tudok más korszakok művészetéről, de nem is érdekel. legalább egy mondatot írhatnátok, hogy abból kiinduljak.
2011. okt. 23. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég könnyen rá tudsz erre guglizni, de itt van pár alapséma, amik amúgy is kellenének:

1400-1500 körül (XV-XVI sz.) alakul ki,

jelentése: újjászületés

képzőművészetben megjelenik a perspektíva (itt megemlíthetnéd da Vincit, róla sokat is írhatsz)

festészet terén főként realizmus, antik gyökerekhez való visszatérés (ókori görög/római művészethez)

művészet, gondolkodás és vallás <-- a fő eszmék,

ebből következően gyakori a vallás témaként egy-egy festményen.

Aztán beszélhetnél még Michelangeloról, bár ő inkább a szobrászatban és az építészetben volt otthon, de mindenképp említsd meg, aztán Filippo és Raffaello is meghatározó alakok.

Ha részleteket akarsz, akkor keress rá a kompozíciókra (tipikus például Leonardonál az ún. háromszög-kompozíció), vagy egy-egy híresebb festmény elkészülésének folyamatára. (itt mondjuk Leonardo: Az utolsó vacsora, vagy a Mona Lisa, esetleg a Vénusz születése c. képre gondolok, ezek jól ki tudnák bővíteni az egészet, és nem olyan száraz tananyagok.) sok sikert! (:

2011. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
számomra unalamas, az előtte levő időszakot (Internacionális Gótika) szeretem, aztán már csak a modern izmusokat, emiatt nyílván utálat tárgya leszek...
2011. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mab, miért lennél utálat tárgya:) én őszintén szólva minden ókorszakot unalmasnak tartok, bár csodálatosnak, lenyűgözőnek meg minden:))

10-23 23:38- felettébb vicces! azt hiszem világosan leírtam a kérdésben, hogy esszé, és vélemény kell, nem pedig googlezott adatok.

2011. okt. 29. 17:02
 4/5 A kérdező kommentje:
de azért köszi:)
2011. okt. 29. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Drága kérdező! Az esszédet Neked kell megírnod, nem nekem, és ahogy azt igen helyesen megfogalmazva kérted, én egy kiindulási alapot igyekeztem neked adni, amiből könnyen építhetsz. Még mindig fenntartom, hogy érdemesebb lenne utánanézned a dolognak, és megerőltetned magad, mivel azzal, hogy innen kimásolnád a kész esszét (amit nyilván rákereséssel is megtalálsz) ahelyett lesz legalább egy kis fogalmad a korszakról. Hidd el, ez nem olyan unalmas része a művészettörténetnek (hadd legyen igazam, a művtörit nem épp most kezdtem), csupán más félről kéde nézned az egészet, és máris nem lesz olyan száraz tananyag.

Tetszik-nem tetszik, másként nem éri meg.

2011. okt. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!