Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan szerezhetne olvasókat?

Hogyan szerezhetne olvasókat?

Figyelt kérdés
a barátnőmnek van egy blogja,egy történetet ír benne.néha el van keseredve amiért nem nagyon vannak olvasói.szeretnék neki meglepetést okozni hogy szerezek neki olvasókat.
2011. szept. 17. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen témában ír? És milyen színvonalon? Küldd el a linket privátban, aztán véleményezem.
2011. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fene essen bele, hogy Harry Potter, abból szinte minden jöhet, ezzel azonnal megvett engem. Elsőre azt mondom, nem rossz, de van hova fejlődnie. Remélhetőleg tolmácsolod neki az építő kritikát, ezért belekezdek, hangsúlyozva, hogy ez csak az én véleményem.


Hosszabb mondatokat kellene használnia, valamilyen módon összekapcsolni őket, mert így elég összefüggéstelennek tűnnek egyes részek, úgy tűnik, mintha ugrálna, pedig csak nincs elég jól megfogalmazva. Meg kell tanulnia olyan arpóságokat, mint a kötőjel használata, hol lehet szóköz, és hol nem, és a legfontosabb, hogy ne az író személyisége köszönjön vissza a sorokban, hanem a szereplők már megteremtett egyénisége. Legyen rájuk jellemző, ahogy beszélnek, mert azt kell mondjam, a beszédeknél meredeken esik a leírások egyébként nagyon jó színvonala.


Viszont alapvetően nem szeretem a blogokba írt történetet, éppen amiatt, amit a barátnőd is elkövetett: a folyamatosság megtörése miatt. Egyéni megjegyzéseknek csináljon külön oldalt a blogban, vagy új blogot az accja alatt, amit belinkelhet, mert a folyamatosság megtörése sok olvasót elriaszthat. Akit érdekel, úgyis el fogja olvasni őket. A (talán csak általam idétlennek tartott) nem odaillő megjegyzéseket, smiley-kat sem a történet közepébe kellene tenni.


Ha a motoron van rá lehetősége, be kellene állítania, hogy a bejegyzések fordított sorrendben jelenjenek meg, tehát, hogy a legrégebbi legyen legelől, mert így nem azonnal a történet végét látja maga előtt az olvasó, aki esetleg később kapcsolódik be. A névadásról nem nyilatkozom, mert az általában nekem is gyengém, de tetszik, hogy beszédes neveket használ :)


Egyelőre ennyi hozzátéve, hogy 14 évesen ez egy nagyon jó kezdet, sok tanulással és gyakorlással viszont csak jobb lehet.

2011. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt: magának a témának már nincs akkora tábora, mint teszem azt pár évvel ezelőtt, de még mindig vannak ilyen elvetemült fanatikusok, mint én, akik ezen nőttek fel, ezért a legjobb, ha erre specializálódott fanfic oldalakra töltené fel a történetet (bőségesen kapna kritikát, amikből sokat lehet tanulni), na és persze, a blognak is több látogatója lenne.
2011. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
es ezeken amiket leirtal azokon hogy lehetne javitani/fejlodni?
2011. szept. 18. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!