Ajánlana valaki egy jó könyvet, amelyik a kreativitással foglalkozik?
Hát figyelj, ha van egy konkrét elképzelésed, hogy milyen területen szeretnéd kamatoztatni a kreativitásodat, akkor hatékonyabb "módszer", hogy az adott témában sok-sok alkotást megnézel/megvizsgálsz, aztán a többi - elvileg - jön magától.
Alapvetően minden ember kreatív - valamilyen területen - csak legfeljebb lusta használni.
Ha viszont nincs konkrét terület, csak keresed, hogy merre indulj, akkor vágj bele számodra szimpatikus- és közelállónak tartott dolgokba (a fenti "módszer" szerint), és ki fog derülni, hogy alkalmas vagy-e rá, vagy sem. (a kudarc pedig nem igazol hasztalanságot, csak annyit, hogy másfelé van a tehetséged)
Ugyanakkor érdemes visszanézni, megfigyelni, hogy gyermekkorodban mi felé vonzódtál leginkább.
(A kreativitás, szerintem amúgy is hozzáálláson múlik, illetve, hogy hajlandó vagy-e megerőltetni magad. No, meg persze intelligencia - viszont, i mean, az csak kb. 30%-a)
A könyvet, illetve magát a kreativitás természetének vizsgálását semmiképpen sem ajánlanám, ha a fejlesztése a célod. Éppen ellenkezőleg: úgy járhatsz, mint - egy mondás szerint - a százlábú, akitől egyszer megkérdezték, hogy milyen sorrendben rakosgatja a lábait, s attól kezdve többé nem tudott járni, pusztán azért, mert elgondolkodott rajta.
Sokan (köztük én is egy bizonyos területen) elkövetik/ték azt a hibát, hogy tudatossá szerették volna tenni bizonyos természetes (velük született) képességeiket, és éppen ezért kihalt belőle a spontán/ösztönös szellem/működés.
Más megtanulni uralni, és más tudatossá tenni.
(ez utóbbi komolyan következményekkel jár)
Átböngészve a kreativitással foglalkozó kérdéseket, neked is a következőket ajánlanám,persze dolgozgatni minddel kell:
Julia Cameron: A művész útja - Szellemi ösvény kreativitásunk eléréséhez. A művészi kreativitást veszi célba, de az ehhez vezető út a lelki, szellemi ösvények megtisztításán át vezetnek, tehát másra is alkalmazható. Ha mást nem is, az úgynevezett reggeli jegyzetelésről írt dolgokat olvasd el belőle, ha hozza tudsz jutni. Antikváriumban is érdemes keresni.
Edward de Bono: A kreatív elme - 62 gyakorlat a kreativitás növelésére. Ez véletlen szavakkal dolgozva provokálja ki a kreatív ötleteket, az ötletszintű kreativitást fejleszti.
Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás. Ugyanis a rajzolás itt egyrészt csak eszköz a kreativitás, a dolgok másként látása, a problémamegoldás felé. Kár, hogy nincs meg magyarul az a könyve, amelyikben kimondottan a problémamegoldó rajzolással foglalkozik.
Pár könyv a kreativitásról:
Edward de Bono: A kreatív elme. 62 gyakorlat a kreativitás növelésére
Csíkszentmihályi Mihály: Kreativitás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!