Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A sajtószabadság megszűnése a...

A sajtószabadság megszűnése a könyveket is érinti?

Figyelt kérdés

vagyis a könyvek megjelenésében is van ilyen, hogy sajtószabadság, most már pedig cenzúrázni fogják?

Pl: ha eddig káromkodást használtam a könyvben, vagy ízléstelen jeleneteket, akkor azt cenzúrázni kell?


2011. jan. 4. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
nem fognak SEMMIT sem cenzúrázni, a ballib sajtó túllihegi. az utólagos büntetéseken, korlátozásokon van a hangsúly, de ezek nem ilyen piszlicsáré dolgok. olvasd el a törvényt. látszik hogy semmit se vágsz, de ezzel sokan így vannak.
2011. jan. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nem vágok semmit azon kívül, hogy oda a jövőm, ha most ezek komolyan gondolják... azóta megtaláltam a törvényt, de olyan érthetetlen f..s, hogy elveszítettem a fonalat.
2011. jan. 4. 02:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Magyarországon, valaki elmagyarázná, hogy miben korlátozza ez a törvény a sajtószabadságot? Amikor kitört a balhé, nem nagyon olvasgattam magyar sajtót, most meg már mindenütt csak annyi van, hogy korlátozza, de sehol nem írják, hogy konkértan miben. Köszi. Meg bocs, hogy ide írtam.
2011. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg tudom, el is olvashatnám az egészet, csak arra gondoltam, hátha valaki címszavakban/röviden össze tudná foglalni... köszi.
2011. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nekem is ez kéne, épp tb vizsgázok, és elég joszabályt olvasok, nincs szükségem erre is.
2011. jan. 5. 21:19
 6/8 Srapnel ***** válasza:

Nem. Az a gond, hogy a döntés egy szűk kör kezében van, aki majd megmondja, hogy mi a jó és mi a rossz. Ez a baj a médiatörvénnyel, nem az, hogy cenzúra. Az, hogy az aktuálisan hatalmon lévők közül egy-két ember fogja megmondani, hogy mit nem lehet közölni és mit lehet. Így meg ugye elég nehéz lesz ellenvéleményt megfogalmazni.


A ballib sajtó azt liheg túl, amit akar, de józan paraszti ésszel gondolkodó ember nem nézheti komolynak azokat, akik pl. az internetet akarják cenzúrázni. Ja, de. Kína.

2011. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A könyvkiadás nem tartozik a médiatanács fennhatósága alá. Nyugodtan lehet trágárkodni.
2011. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem. Az a gond, hogy a döntés egy szűk kör kezében van, aki majd megmondja, hogy mi a jó és mi a rossz. "


Akárcsak eddig (ORTT).

2011. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!