Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A nagy múzeumokban azt látni...

A nagy múzeumokban azt látni legújabban, hogy a feliratokat öntapadós betűkből rakják a színes falra. Nem értem, hogy miért jó ez, hogyan szedik le utána? Újrafestik az egészet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nagy múzeumokban feliratokat rakok föl öntapadós betükből, igaz, fehér falra. Ez azért jó, mert ezzel a módszerrel lehet a legegyszerűbben elhelyezni a tájékoztatófeliratokat. Amikor már nincs rá szükség, akkor egyenként lecsipegetik, sniccer hegye segítségével. Ha sokszor tesznek fel egy helyre, és ott marad a falon a ragasztó, akkor az besárgul, ekkor újrafestik a falat.
2010. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi ebben az egyszerű? Egyszerűbb több ezer betűt egyesével levenni, mint egy táblát kirakni (felfüggeszteni, felrgasztani)? És hogy rakjátok fel, azt legalább egyszerre, valami sablonból? Én egyetlen előnyét látom, hogy esztétikus, de más előnyt nem látok. Viszont nem annyival esztétikus, hogy ezt megérné. Ez fából vaskarika, lehet hogy a pályázati pénzt el kell tapsolni?
2010. dec. 9. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Jóember, ha nem értesz valamihez akkor nem kivont kardal kéne felé rohanni, hanem értelmes módon kérdezni.

a kivágott betűket szinte mindegy, hogy a falra rakod vagy a táblára amit utána kifüggesztesz.

2010. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy tudod migítélni, hogy ebben az esetben mi éri meg és mi nem? És mi az, hogy tábla? milyen tábla? fém tábla, műanyag tábla, plexitábla....? és mekkora? és az menniybe kerül, és annak a letisztítása mennyibe kerül? most éppen ekkora, de a következő kiállításra kétszer akkora kell, jön a mester és szitává furja a falat, hogy rögzítse a nagyobb táblát, maj kigletteli, lefesti mert a harmadiknál ismét elég a kicsi tábla. Esztétikus? Milyen az az esztétikus tábla?


Az idő kirostálja a nem megfelelő eljárásokat, és az ami praktikusnak mondható -megmarad. Így van ez a falra ragasztott öntapadós betűkkel is.


De nagyon jó vádaskodni és ellopott pénzekre utalni, mert mi tudjuk a frankót, mi?

2010. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A táblára nem kell ragasztani, lehet nyomtatni, és bármilyen tábla lehet. Plexi, karton, vagy olyan tábla, amibe egy papírt lehet cserélni, és akkor nem egyszeri alkalom. Ne mond már hogy a fal lefestése a legolcsóbb. Meg a betők egyenkénti vakargatása. Én is rendeztem már kiállítást, de ilyen hülyeség nem lyutott még az eszembe, és eddig se mondott senki érvet mellette.
2010. dec. 13. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnézném én azt a múzeumt, ahol kartontábla lóg a falon!:)

Ammúgy igazad van! Te már itt nem kapsz több érvet mellette.

Egyszerűen nincs miért

2010. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon igényes táblákat lehet csinálni, és még csak nem is azon múlik, hogy karton vagy sem. Bár nem mondtam hogy kartonnak kell lennie, de látszik, hogy nem értesz hozzá. Talán a fal összeragasztása az igényes? Nem tudom milyen beteg világban élünk. És még az idejét is képes valaki arra pazarolni, hogy ide hülyeségeket irogasson. Ebből is látszik, hogy a pályázati vagy egyéb pénzek elszórásáról van szó. Jobban is fel lehetne használni azt a kevés pénzt, amit a művészetre fordítunk. Nem arra, hogy az igazgató a rokonát betükapirgáló munkakörbe felvegye. Botrányos.
2010. dec. 14. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
"És még az idejét is képes valaki arra pazarolni, hogy ide hülyeségeket irogasson....botrányos...milyen világban élünk?!"
2010. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!