Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetek "nem klisés" a...

Hogyan lehetek "nem klisés" a költészetemben?

Figyelt kérdés
Az érzéseim olyanok, mint bárki máséi és mégis egyedinek kéne lennem. Szerintem én csak-csak másmilyet írok, mint bárki más, de mégsem érzem, hogy kiemelkedő volnék.

tegnap 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ilyet nem nagyon lehet megtanulni. Ha csak klisékkel tudod kifejezni magad, az azt jelenti, hogy nem értesz a költészethez. Olvass sok, sok, sok, rengeteg verset. Jó verset. Tanulmányozd őket. Mitől egyediek? Mi teszi őket érdekessé? Tanulj belőlük úgy, hogy ne a konkrét szavakat internalizáld (mert akkor csak másolsz, és ugyanott tartunk), hanem magát a technikát, a felépítést próbáld megérteni.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül vers a cél, csak szeretnék szerzeni olyat, mit más meg sem közelít. Ami nem Petőfi, hanem egyszerűen egy írás, amit más nem írhatott volna le úgy, ahogyan azt én tettem.
tegnap 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a tanács. Tanulmányozd a mesterek alkotásait.
ma 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor meríts a saját kutadból, de olyan vödörrel, amit egy halhatatlan lélek ad neked.

Kérd Istentől a tehetséget, meríts Jézuséval, de meríts a sajátodból.


Csak volt egy élményed, ami másnak nem, csak volt egy olyan időszakod, ami másnak nem. Biztosan meg van a saját történeted.


Egyedibb vagy, mint gondolnád. Mi a sajátosságod? Mi a stílus, ami te vagy? Ki vagy te valójában?


De egyedül alkotni nem fogsz olyat, ami halhatatlan lesz. Kell a múzsa. Kell az Isten. Mert, ha Istent megtalálod, már a gondolattal is azonnal alkotni tudsz. De vajon felismernéd-e Isten nyomát, ha a szed előtt éppen csak az van?

Vajon felismered-e a múzsát, aki képes megihletni?

Van olyan, akire, ha rágondolsz, akkor elönt az alkotási vágy?

ma 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*De vajon felismernéd-e Isten nyomát, ha a szemed előtt éppen csak az van?
ma 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy az érzéseid ugyanazok, mint másoknak, hanem hogy a kifejezésmódodban nincs egyedi vonás. Tényleg nem tanulható dolog, de ha van alapból tehetséged hozzá, csiszolható. De ne Petőfinél állj meg, olvass régebbi meg kortárs műveket is. Aztán vagy lesz hangod, vagy nem.
ma 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!