Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mosódik el az akril...

Miért mosódik el az akril festék amikor lelakkozom?

Figyelt kérdés
Egyszerű Aldis akril festéket használok, illetve akril filcet. Bőven megszárad a festék, volt hogy csak egy héttel később lakkoztam, és ahogy kenem fel a lakkot elmosódik a festék, főleg a fekete színű. Pentart, glossy varnish lakkot használok (víz bázisú).

szept. 14. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Aldi alapvetően nem művészellátó, szóval a sajátmárkás festékeiben nem bíznék. De az is lehet, hogy csak a lakkal nem kompatibilis.

Próbáld ki a Pentart festékeit, nálam azokkal még nem volt probléma.

szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyengébb minőségű festékeknek csak a felülete szárad meg gyorsan. Ha lakkozásnál ez a felszíni vékony réteg elcsúszkál, akkor az alul levő, nem megkeményedett festék szétkenődik.
szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyit vártál, mielőtt lakkozni kezdted? Ha vastagabb rétegben festettél, kellhet neki pár hét, hogy teljesen megszáradjon. Én spray formájú lakkot használok, lidlis festéken, azzal semmi baj nem volt eddig.
szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vártam egy hetet is valamelyiknél, de akkor megpróbálkozok egy kis több idővel :)

Egyébként falapra festek, lehet az is probléma.


A spray-nek mi a márkája?

tegnapelőtt 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Gerstaecker sajátmárkás, semmi fancy. A Gerstaecker egy művészellátó-lánc, több üzlete van Ny-Európában (én Bécsben élek), de az online felület webshopként funkcionál, ha gondolod, próbáld meg, hogy szállítanak-e Magyarországra. Érdemes több mindent rendelni, mert nagyon magas postaköltséggel dolgoznak. Azelőtt amúgy marabu márkájú univerzális lakksprayt használtam, azzal sem volt semmi gondom. Azt az amazonról rendeltem a lockdown idején.
tegnapelőtt 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
tegnap 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!