Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a kedvenc költőd és a...

Melyik a kedvenc költőd és a kedvenc versed? Tudtok tanácsolni valami jó verset egy lánynak amit eltudnék szavalni?

Figyelt kérdés
A sulimba kérték,hogy szavaljunk mindenkinek kell én sose csináltam ilyet nem tudom hogyan kell jól csinálni illetve sokszor vers mondásnál izgulok és sokszor lehet gyorsabban mondom hogy minel hamarabb vegezzek. Valaki valami tipp tanács és tud valaki valami nem olyan hosszú nagyjából könnyen megjegyezhető verset ajánlani? Amit eltudnék szavalni? A szavaláshoz is adhatok tippeket mert még sose csináltam.

szept. 1. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

József Attila: Szólt az ember


József Attila: Tiszta szívvel


Ady Endre: Sem utódja, sem boldog őse

szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tóth Árpád: Esti sugárkoszorú
szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szavalásnál az a lényeg, hogy érzéssel mondd. Alaposan tanuld meg, de ne gépiesen hadard el. Próbálgasd, hogy neked hogy esik jól, olvasd hangosan, éld bele magad a lírai én helyzetébe. Vedd fel magad, akár, ha valami nem tetszik, próbálj más módszert, más hangsúlyt, stb. Esetleg utána is olvashatsz kicsit az irodalom tankönyvben vagy az interneten.

Amúgy nektek ezt nem tanították úgy harmadik-negyedik osztály környékén? Velünk gyakran mondattak verset egész alsóban és nem csak azt javították ki, ha a szavakat eltévesztettük, de azt is, ha a hangsúlyt, vagy ha hadartunk. (sima iskolába jártam, semmi elitképzés vagy tagozat, a 90es évek legvégén voltam elsős)

szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc költőm Reményik Sándor, habár a kedvenc versem Áprily Lajos Március



Jól elszavalható versek:Nádasdi György:Szerelmes vers a 20. Századból. Ha klasszikusabbat akarsz Radnóti Tétova Óda,csak az elég hosszú.

szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!