Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vennétek ajándékba portré...

Vennétek ajándékba portré rajzot barátnak vagy rokonoknak? Ha igen mennyiért?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek arcokat rajzolni és már többen mondták hogy árulnom kellene a rajzokat de egyrészt csak hobbiból csinálom másrészt nem tudom hogy erre lennének e vevők. Egy arcképet most 5 óra alatt rajzoltam meg (nagyon kidolgozott és sajnos volt 2 év kiesésem) és azt mondta az ismerősöm hogy szerinte itt magyarorszagon 15ezret kérhetnék érte. Szerintetek?
júl. 19. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék semennyiért sem, de van egy volt osztálytársam, ő pénzért rajzol bármit, nem csak portrékat, például pár hete egy tetoválást terveztettek meg vele. Nála valahogy úgy van az ár, hogy méret+technika, tehát előre megbeszélik, mit kér a vevő, ő meg kiszámolja, mennyiért éri meg neki elvállalni. Ha a vevő bólint, akkor kér előleget és úgy csinálja csak meg.
júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én grafikus vagyok, vállaltam egy időben fotóról portrézást, de nem érte meg. Sok meló, irtó hülye emberek kértek mindig portrét (pl nem voltak képesek felfogni, hogy életlen, távoli képről nem tudok normálisan portrét rajzolni... hiába adtam meg minimum felbontást, hogy milyen fotót kérek hozzá, nem érdekelte őket). A reális árat sokallták a legtöbben, pedig egy igényesen kivitelezett A3-as portré sok idő, sok munka.

Általában annak jön ez be, akinek sikerül a marketinget elég jól felépíteni, így be tudja vonzani azokat, akik nem sóherkednek ilyesmin.

júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Facen vannak akik ilyet hirdetnek, meg kellene nézned a hasonló oldalakat, hogy kb milyen áron mennek az ilyenek
júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Portré ajándékba szerintem nem igazán szokás ma már, hiszen mindenkinél fényképezőgép van a nap minden percében. Esetleg kisállatportré (kutya, cica, tengerimalac, ilyesmik), az kelendőbb manapság.

De ha igazán jó vagy, akkor ha a megfelelő helyen hirdetsz, biztosan találsz kuncsaftokat. Csak arra figyelj, hogy ne add áron alul, vedd figyelembe az időt, az anyagköltséget (megrendelésre nem dolgozhatsz fénymásoló papírra, a minőségi archiválható papír pedig nagyon drága tud lenni, a festékről nem is beszélve, ha azt is használsz), egy idő után adózni is kell a bevétel után, azt is érdemes már az elejétől belekalkulalni.

aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igy akkor lehet inkább marad hobbinak:)
aug. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!