Hol lehet kipróbálni nagy választékban a digitális zongorákat vásárlás előtt?
Szia!
Digitális zongora nekem 88 billentyűt jelent.
Vannak hordozható és fixváltozatok is.
Nem tudom, Te mire gondolsz, mert sokaknak még a 61 billentyűs kísérőautomatikás hangszer is zongora.
Mert ebben az esetben nagy a gyártó és típus választék ekkora árban, amit megjelöltél.
Viszont, ha már kalapácsos 88 billentyűben gondolkozol, ott már szűk a kisérőautomatikás választás. Például a Yamahának CVP sorozata fixszekrényes 88 kalapácsmechanikás és kísérőautomatikával rendelkezik, de nagyon drágák.
Én úgy oldottam meg, hogy van egy Tyros4-es Yamahám és alatta egy hordozható Dexibell Vivo S7 digitális zongora, amik össze vannak midizve.
Akár a Yamahának, de más gyártónak is vannak jó kisérőautomatikás hangszerei, amik 61 vagy 76 billentyűvel rendelkeznek. 88-as midi billentyűzetet meg külön vehetsz alá.
Annak idején én a Hangszer Pláza- Budapestben vásároltam és próbáltam ki is a hangszereket.
A probléma az, hogy pl. egy 2-4 milliós CVP Yamahát nem bontanak ki kipróbálásra, sőt meg sem veszik, hanem online raktárról adják el. Zongorákat több helyen is ki lehet próbálni Budapesten, komolyabb szekrényes kisérőautomatikás hangszert nem igazán.
61 billentyűs is akad, de ezek nekem nem zongorák, max. munkaállomások, vagy dobgépes billentyűk.
Én szeretek szimplán zongorázni, de a dobgépet is szeretem, illetve a nagy hangszerválasztékot.
Számomra a fent említett hangszer kombináció a leg megfelelőbb, mivel ha akarok zongorázok, vagy dobgépezhetek.
Az említett Dexibellben egy Fatar TP-40M kalapácsmechanikás billentyű van. A Fatar StudioLogic billentyűk nagyon jók, akár digitális zongorák, akár midi billentyűk.
Ha megveszel egy 60 vagy 76-os kisérőautomatikás hangszert azok billentyűje sok esetben pattog, ropog rövid idő alatt. Fiába 800 ezer forint nagyon gagyi kínai mind. Ezek alá mindjárt érdemes egymásik (midi) billentyűt tenni.
Ha valaki erősen játszik, akkor felejtse el ezeket a hangszereket kiegészítő billentyű nélkül. Feltehetően nem mindegyik gyártó billentyűje esik majd szét, de hogy zörögni, ropogni fognak az tuti. Persze nem mindenkit zavar ez, hogy hangosabba billentyűzaja, mint maga a hangszer hangja.
Például a Yamaha PSR-SX900 már egy jó, nagy tudású hangszer, de a billentyűje ugyan az mint az elődjeié. Ráadásul zongorázni alkalmatlan kiegészítő 88-as billentyű nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!