Milyen tippek vannak, hogy tényleg szép legyen az olajfestmény?
Szóval vettem előregyártott (már kereten lévő) vásznakat. Vannak ilyen kis falapocskák mellékelve hozzájuk, de még nem jöttem rá, hogy azokat hogyan kellene használni?
Másik kérdőjel számomra a színváltás. Pontosan hogyan kell úgy színt váltani, hogy lehető legkevesebb festőszert pocsékoljak el? Mibe érdemes rakni? Vagy hogyan érdemes úgy festeni, hogy árnyalatokat tudjak csinálni?
Az első képem nagyon sötét lett, a másodikon sikerült úgy színesebbé tenni, hogy előbb a világos dolgokat festettem meg, majd egyre sötétedőt, de még így is több festőszert használtam, mint amit jónak lánték.
Harmadik kérdés az ecsetek elmosását szabad kézzel végezni? Vagy kesztyűben kellene?
Negyedik, hogy milyen a jó ecset?
1. Nem festöszer, hanem festék!
2. A festésnél nem "kifestesz" egy rajzot, más technika kell hozzá
3. Egy festmény esetén nem igazán érdemes a festékkel spórolni, ha nem akarsz eleget rászánni, akkor nem is érdemes belekezdeni.
Javaslom, nézd meg a következö festö videóit, igen jól meg lehet belöl tanulni szépen, kreatívan festeni, illetve az eszközhasználatot is meg tudod figyelni.
Csekkold le youtube-n :
Műterem - Náray Tamás
(pár részes)
Vászon minőség, festékek, ecsetek, alapozás, olajok...
Tudom, ezt 7 hónapja tetted fel, de válaszolok. Attól függ, hogy milyen festékkel szeretnél festeni. De mindig a sötéttel kezd. Sötéttől a világosig. Ne csak feketével csinálj sötétebb árnyalatokat, mert akkor nagyon szürke lesz a festményed. Lehet használni pl lilát, kéket. Mindegyik ecset jó, de vannak minőségibbek . Pl. Munkácsy. A munkácsy fa fogású, és hosszú a nyele. A sörtélye nem hullik ki. Ha vadiúj ecsettel szeretnél festeni, előtte ,,fess a kezeden,, mert van benne ragasztó és azt ki kell szedned belőle.
Ha olajfesték: Az olajfesték jobban keveredik, mint az akrilfesték. Vízzel nemtudod higítani, mivel olaj. Az ecsetet én simán kézzel szoktam, de tudni kell róla, hogy ilyenkor festékes lesz a kezed és minden körülötte. Szóval az ecseteket meleg vízben (én általában szappant is használok) jól dörzsöld ki belőle a festéket a kezeddel (Aztán mosd meg a kezed szappannal). Tehát az olajfestésnél nem kell külön használnod vizet. Felesleges. Én papírba szoktam törölni az ecsetet. Lehet, hogy ez fura, de én az olajfestéket egy üvegre nyomom ki. Az olajfesték eleve nem szárad hamar, szóval ha szeretnéd folytatni 2 nap múlva, akkor nyugodtan othagyhatod a palettán, üvegen. Az olajfestékkel készült festmények, több, mint 6 hónapnyi száradást igényelnek.
Ha akrilfesték: Az akrilt nem annyira ismerem, mivel régen festettem vele. Ez sokkal folyékonyabb az olajfestéknél. Ha véletlenün lecsöpög vagy belékened valamibe, az vízzel nem jön le. De itt festésnél lehet használni egy vizes poharat, mert egyből ki tudod mosni a festéket az ecsetből. Az akril nekem büdös volt egy kicsit. Az akrilfesték kevésbé drágább, mint az olajfesték, de az olajfesték az sokkal népszerűbb. De ha nem egy nagyon profi festményről van szó, amit a házadba raksz ki, vagy stb. , akkor lehet csinálni akrilfestékkel.
(Ezek csak az én tapasztalataim, szóval ha valamit nem jól mondtam, az azért volt, mert én sem vagyok profi festő, nem tudok mindent teljesen.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!