Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudok kitalált karakter...

Hogyan tudok kitalált karaktereket rajzolni?

Figyelt kérdés

Pl. egy fantasy lényt, de humanoid, tehát eléggé emberi arányai vannak, de egy kicsit más. Pl. ha tündét rajzolok, mindig kicsit hegyesre rajzolom a fülét. Tehát már rajzoltam ilyet, csak nem tudom, hogy jók-e.


Ezek nagy részt mások által kitalált karakterek, de nem másolom le a kinézetét maximum apró ismertető jegyeket.


Ha esetleg van erre valami oktató könyv/videó, az is jól jöhet.



2021. jún. 19. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Kitalálsz egyet.
2021. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendelkezel egy minimális anatómiai tudással (pl lábfelépítés terén), és sok példát nézel. (Nem feltétlenül pont rajzolás előtt, hanem úgy összbe pl animékből.)
2021. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy képzelem el, hogy gyakorlok akár élő modellröl is, aztán már jobban megy a kitalált karakter is.
2021. jún. 19. 21:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis: így szoktam:D most is ilyet szoktam rajzolni.
2021. jún. 19. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3


Rajz alapján könnyebb rajzolni, mint élő dolog alapján. Utóbbi esetében csak azt látod, hogy hogy néz ki, előbbinél meg azt is, hogy hogy néz ki lerajzolva.


Vagy pl a Netflixes animációs sorozatoknál lehet találni ilyeneket:


[link]


Az ilyen pózok nagy segítségek.

2021. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyet rajzolok most. Azt hiszem karakter vázlatnak hívják (character-sheet).
2021. jún. 19. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:
A tünde kicsit elcsépelt, de értem, mire gondolsz. először megrajzolsz egy embert, aztán eltorzítod. Magasabb, alacsonyabb, igen, ebben benne van a füle is, de minden, lehet neki nagyon lapos homloka, tömzsi lábai stb.
2021. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!