Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Zeneiskolai tanárnak szoktak/i...

Zeneiskolai tanárnak szoktak/illik ajándékot adni év végén?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Szoktak adni..

Nem kötelező ajándékot adni a tanár(nő)nek...

Aki szívesen ad, az ad. :)

2021. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Mi mindig vittünk öcsémmel. De mindenkinek szíve joga.
2021. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Minek? Nyáron nem folytatod a gyakorlást, ha eddig évközben folyamatosan jártál hozzá?

Ha akarsz, akkor adjál neki nyugodtan. Vagy ha már nem találkoztok többet, mert befejezte a zenei képzésedet, akkoris nyugodtan.

2021. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lilla64 ***** válasza:
100%
Az unokámnak a tegnap volt az évzáró a zeneiskolába.Volt aki ajándékot vitt,másik virágot.Ki hogyan gondolja,nem kötelező.
2021. jún. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Zeneiskolában is van évzáró? Én most olyan zenesulira gondolok, amelyik nem ilyen hivatalos oktatási rendben müxik, hanem vannak tanáraik, nincsenek osztályok, akkor még a tanárokhoz, amikor megbeszélés szerint van. Tehát ez ilyen közoktatáson kívüli iskolai foglalkozás; tehát ezek a kötetlen , szabad órák; amikor ledumálod a tanárral, hogy mikor mész; vagy pl megmondják, ki van írva; hogy nemtom, mondjuk szerdán délután négy órától van a gyerekeknek zenei foglalkozás , és akkor mennek aki akar, meg aki befizetett rá.

Amúgy volt olyan, mikor óvodás voltam, akkor mondtam egyik csoporttársamnak, hogy én zeneiskolába fogok menni; szerintem félreértette; mert mondta, hogy ő is , Zene Erkel. De tehát ő az iskolába járásra gondolt, én meg a külön a furulyatanulásra; van itt a városban egy külön zeneiskola, amiben csak zene van; nem közoktatással foglalkozik. De amúgy szóval biztos az Erkel is jó; kíváncsi lennék rá amúgy, hogy milyen ott az élet; én amúgy másik suliba jártam tehát általánosba. Tehát az Erkel az úgy nem konkrétan a zeneiskola volt, hanem egy általános; és tehát ő ezt félreértette.

:):)

2021. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*" akkor még a tanárokhoz,"

mindenki akkor megy; ide azt akartam írni. :)

2021. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez ilyen különórás zeneiskola, ami a KLIK-hez tartozik. Fizetős, de állami támogatással. Én felnőtt fejjel kezdtem el és nem tudtam, hogy működik, de mindenképp vittem ajándékot, mert a tanárom jövőre elmegy. Csak aztán láttam, hogy a gyerekek a bizonyítványosztásra virággal, ajándékokkal érkeznek, pedig minden tanár biztos nem megy el, tehát úgy tűnik ez tényleg szokás év végén.
2021. jún. 18. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Zeneiskolában ez nagyon divat, pedig nem várnák el a tanárok. Nekem szüleim tanítanak mellékállásban zeneiskolában, állandóan kapnak mindenfélét, de őszintén szólva a legtöbb valami kis egyszerű giccs, amivel nem tudnak semmit kezdeni, csak hegyekben állnak otthon.
2021. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!