Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyit érhet a festményem?

Mennyit érhet a festményem?

Figyelt kérdés
Van egy képünk, ami már nagyon régen megvan. Igazából a szüleim se tudják honnan is került hozzánk. Múltkor viccelődtünk, hogy talán milliomosok vagyunk csak nem tudunk róla. Akkor jó poénnak tűnt, de mi van ha tényleg sokat ér? Szóval hogy deríthetném ki, hogy mégis mennyit ér? Van valami netes weboldal ahol esetleg segíthetnének nekem ezzel kapcsolatban. Mert, ha szakértőhöz viszem, vagy hívok egy szakértőt hogy megnézze az drága lesz sztem.
2010. aug. 4. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
linkeld be ide a képet
2010. aug. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hmm... nem is rossz ötlet:) nem tudom miért nem jutott eszembe:) Majd holnap csinálok róla egy képet és hátha valaki tud segíteni.

köszi

2010. aug. 4. 02:03
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Egy közeli felvétel kellene a névről is. A kép mérete is fontos lehet, valamint az anyaga, vászon,farost, papír,stb.
2010. aug. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lefényképezed és elviszed a fényképet egy műkereskedőhöz.


Az fog mondani egy közelítő árat, vagyis inkább azt fogja megmondani egyáltalán van-e esély arra, h nagyobb értéke van a képnek.


Attól, h régi egy kép, még lehet, h a piaci értéke csak néhány tízezer forint csupán...

2010. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vidd el a képet 3-4 galériába. Mondd,hogy elszeretnéd adni. Amikor megmondja az árat,akkor mondd,hogy kevesled ,megkell beszélned a pároddal stb. 3-4 ajánlat után már tudod,hogy mennyit érhet. Ez nem kerül egy filléredbe sem,csak az utazási költségbe.
2010. aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen lehet, hogy megpróbálok pár galériát. Úgyis megyek Pestre nemsokára majd benézek pár helyre hátha kép alapján tudnak nekem mondani valamit rá. De azért itt vannak a linkek. kíváncsi vagyok van-e valaki aki tud mondani róla valamit ami segíthet:)

[link]

És itt van nagyítva az aláírás is:

[link]

Ha jól olvasom akkor Gól István, de lehet hogy Gál lenne? és alatta az az évszám 967???Gondolom 1967 lehet bár ki tudja...

2010. aug. 4. 13:32
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én Gól Istvánnak vélem, mivel az Istvánban az "á"-t másképp írja.Első ránézésre azt hittem,hogy Csók István:D Megnéztem a Magyar kortárs festők névsorában, de sajnos nem találtam ilyen névvel festőt.A kép véleményem szerint giccs, ez nem a kép leminősítése, hanem a kereskedelmi festészeten belül egy stílus.Az árral kapcsolatban csak annyit, hogy egy kép annyit ér, amennyiért el lehet adni.Viszont, a kb 50-éves kora, valamint ha olaj-vászon, esetleg fa,mindenképp 30-40 ezer feletti értékű, még akkor is, ha nincs művészeti értéke.Azt, hogy melyik kereskedő, mit adna érte, sajnos nagyon változó és a kereslet nagyban befolyásolja.Minden esetre nagyon körültekintő legyél, ha az eladás mellett döntesz, mert nagyon alá fogják értékelni.
2010. aug. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Majd körbenézek több helyen, és meglátom hol mennyit adnának érte.
2010. aug. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!