Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan tudom, hogy egy porcelá...

Honnan tudom, hogy egy porcelán figura valódi Herendi-e?

Figyelt kérdés
És hogy ér-e valamit?
2020. aug. 2. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha Herendi, akkor van rajta jel, az alján.
2020. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első.


Az értéke meg az állapottól, a tárgy korától és a fennmaradt darabok számától függ.


Minél ritkább, régibb és jobb állapotú, annál értékesebb.

2020. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert olvastam, hogy annó voltak porcelánfestők, akik megvettek harmadosztályú fehér porcelánokat, amiket aztán az eredeti elsőosztályú porcelánhoz hasonlóan festettek meg, csak változtattak kicsit a mintán vagy színen. És jel azokon is van.

Van egy szobrom (valami parasztasszony), de sehol nem találom a neten, viszont egy teljesen hasonlót találtam, csak némiképp eltér a ruhája mintája és teljesen más a színe.

Az alján ott a Herendi felirat, az oldalán pedig az van írva, hogy "Csapváry". Az alján van egy négyjegyű szám, amire csak egy ebayes találatot dob ki, de az egy teljesen más figura.

2020. aug. 3. 02:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Csapváry az egyik művészük volt, ez eddig stimmel


[link]

2020. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, azzal tisztában is vagyok.

A mi figuránk ehhez hasonlít ( [link]

Illetve teljesen ugyanez, csak színeiben más. Azért érdekelne, hogy eredeti-e, mert nekem nincs rá szükségem, de ha eredeti, akkor mégsem dobnám ki.

2020. aug. 3. 12:48
 6/6 anonim válasza:

Ha van rajta jelzés, akkor eredeti, ha nincs, akkor nem Herendi eredeti. De nem csak Herendi létezik, más is lehet.

Anyum nippeket gyűjt (kb 60 darabja van). Több figura megvan neki több színben, mert vannak, amik nem csak 1 színben készültek el. Van olyanja is, amelyik ugyanúgy néz ki, mint egy másik, csak máshogy van festve és mégsem ugyanaz a gyártó (koppintották egymástól).

Anyu itt szokott nézelődni: galeriasavaria.hu

Nagy pénzt ne várj az eladásból, 500-6000 ft között szokták árulni őket. Sokszor van, ami 2000 ft-tól (facebook, jófogás) 8000 ft-ig (zálog, régiséges bolt) is árulnak. Persze vannak 20000-60000-80000-... ft-os darabok is, de azok ritkák azért.

Sajnos nagyon nehéz megmondani, hogy mennyit érhet pontosan, de én úgy gondolom, hogy nem túl sokat.

2020. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!