Milyen ez a versem?

Figyelt kérdés

Amúgy is meghalok


Visszatekintve régre,

Eszembe jut

Régen milyen szép volt a élet.

Régen volt már, de az emlékekbe, még mindig belefutok.


Visszarántanám magam,

De nem találom ki vagyok.

Mindegy, kit érdekel, már föladtam.

Amúgy is meghalok.


Megszoktam így élni,

Azt hiszem.

De még mindig nem találni

Okokat, hogy élni keljen.


Néha, rájövök, hogy értelmetlen.

Nem nehéz rájönni.

Válaszokat keresek.

Inkább alszok, akkor a világ elől könnyebb elszökni.


Visszarántanám magam,

De nem találom ki vagyok.

Mindegy, kit érdekel, már föladtam.

Amúgy is meghalok.



2020. jún. 20. 02:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Költő és író vagyok, több száz vers van mögöttem, és 40-50 próza, jó néhány dráma és forgatókönyv. Régen tehetséges embereket kutattunk a társammal Facebookon(fb oldalon keresztül), és rengeteg friss kötetre adtunk kritikàt.

Szóval.: Mi ez a cím, hogy "Amúgy is meghalok"? Ennyi erővel lehetne akár az is, hogy "Am is meghalok, nem m1?"

Ez hétköznapi beszédben elmegy, de ha írni készülünk, ráadásul valami irodalmival próbálkozunk, akkor felejtsük el ezt a stílust.

,,Megszoktam így élni,

Azt hiszem.

De még mindig nem találni

Okokat, hogy élni keljen." - Itt az ,,Azt hiszemnek" semmi értelme, nem illik oda.

,,Amúgy is meghalok" Ezt az irodalomban inkább így fejezzük ki: Úgyis meghalok.

Ritmikailag nulla, rímeket nézve tűrhető, de a sorok hosszúsàga borzasztó, törekedj kb egyforma hosszúsàgú sorokra. Nagyon depresszív, ha már ennyire szomorú dolgot akarsz írni, akkor más megvilágításból írd, ne ilyen nyilvánvalóan, mert ez inkább csak panaszkodàsnak hat így ebben a formában. Nagyon emós, felvágom az ereimet sorok, erre nem lehet mást írni. Első műved? Ha igen, és érdekel az írás, akkor nyilván ne hagyd abba, majd leszel jobb is, én is hasonlókkal kezdtem, most pedig már kiadatàs előtt állok.

2020. jún. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 Köszönöm, nem, nem első versem, nem is ez a legjobb szerintem. Ha kell elküldöm privátba.
2020. jún. 22. 09:21
 13/17 anonim ***** válasza:

Küldheted.

11-es vagyok.

2020. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Már elküldtem, nem?
2020. jún. 24. 16:35
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött át.
2020. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na itt bukott le az ipse!
2020. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16 Hümm?
2020. jún. 24. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!