Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyha elolvasom Lev Tolsztojt...

Hogyha elolvasom Lev Tolsztojtól a Háború és Békét, miben változik meg a lexikális tudásom? Jobban fogok tudni gondolkodni? És a beszédképességem?

Figyelt kérdés

az az igazság hogy rappelni szeretnék, de mivel nagyon kevés lexikális tudásommal, már a szöveg írással is gondjaim vannak, köszönöm a segítséget.

Esetleg még mondhatnátok olyan művet amivel növelhetem a tudásom.


2010. júl. 25. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy művel nem tudod növelni a nyelvkészséged, főleg nem a lexikális tudásod, akkor sem, ha az olyan hosszú könyv, mint a Háború és Béke.

A lexikális tudás nem fejleszthető mással, mint sok olvasással, tanulással és odafigyeléssel - ami pedig elég időigényes dolog.

A beszédkészséged fejlesztéséhez kezdj el írni, de ne csak dalszöveget. Találj ki különféle szerepeket, helyzeteket, és tégy úgy, mintha egy fejezetet vagy oldalt írnál meg egy regényből.


de ki kell hogy ábrándítsalak: ha nincs tehetséged az íráshoz, sajnos nem sokra mész ezekkel.

2010. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Rappelés kontra Háború és béke????


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Tolsztoj bácsi most forog a sírjában...atyaúristen

2010. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ha az Ulysessen is végigrágod magad (James Joyce) akkor minden elismerésem...


szerintem a szövegértés és a lexikális tudás nem függ össze..van aki pl diszlexiás (olvasási zavar), de mindent megtanult fejben = a lexikális tudása nagy.


ha műveltebb szeretnél lenni, kezdtenek szerezz me egy általános lexikont könyvtárból, ha nincs otthon ilyesmi: pl Tények Tárháza, larousse memo vagy hasonlók, egy nagy tematikus lexikon és minden benne van, amit egy általánosan művelt embernek illik tudnia, a földrajztól az irodalmon át a komolyzenéig...

és akkor olvashatsz azoktól a szerzőktől amiket benne említenek.


gondolkodást elősegítő könyvek is vannak, google vagy könyvtár (nem tudok egyet sem megemlíteni most), vagy IQ teszteken gyakorolsz. az IQ-n nem lehet változtatni de attól még gyakorlolni lehet a feladatmegoldást stb.

2010. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik. A rendszeres olvasás növeli a lexikális tudást, javítja a megnyilvánulási képességeiet, növeli a szókincsed, és az irodalom a gondolkodásra is hatással van, de ez nem úgy történik, hogy elolvasol három hosszú regényt, és akkor kész.

Ez évek rendszeres, önkéntes olvasási élményei révén alakul ki. Ha nem vagy nagy olvasó, és alapjában esetleg nem is szeretsz olvasni, a Háború és békét halálra fogod unni, és semmidre nem lesz hatással.

2010. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet igazatok van, de ha izgalmas a könyv akkor szivesen elolvasom, és még élvezem is, amúgy meg a 2. válaszolónak üzenem hogy remélem egyszer ő neki is lesz ilyen gondja és akkor majd ő is ilyen válaszokat kap mint amit ő adott
2010. júl. 25. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A célodnak szerintem megfelelnek kevésbé nagy lélegzetű művek is. Persze nem lebeszélni akarlak, nagyon jó dolog, ha ezeket a nagy műveket elolvasod! De hogy hatásosabban növelje a szókincsed, stb, és te magad is az izgalmas történeteket kedveled, miért nem olvasol olyasmit? Rejtőt, Vernét?

Nagyon klassz, élvzetes regényeik vannak, szórakozva tehetnél szert olyasmikre, amire szükséged lehet a rappelésnél.

Ugyanakkor szerintem a rap kortárs műfaj, így kortárs regényekre is szükséged lenne... Hiszen a szókincs mennyit változott a Háború és béke óta, stb...?

Keress kortárs szerzőket, magyarokat, külföldieket! Hogy a "naprakész" szövegekkel is ismerkedj.

:)

2010. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

A Háború és béke egy olyan klasszikus, amit sokan a műveltség etalonjának tartanak. Nem fogsz jobban reppelni attól, hogy elmondhatod magadról, hogy elolvastál egy 1200 oldalas böcsmeséget, ami egyébként nem szól semmiről. Nekem elhiheted: én még szigorlatoztam is belőle. Az égvilágon nem szól semmiről, a 19- század eleji orosz nemesség problémáit taglalja, a háttér meg a napóleoni háborúk... Dögunalom egy könyv.


Amúgy az olvasottság tényleg sokat segít a beszédkészség javításában, de a helyesírásodat is észrevétlenül javítja. Ártani nem árt, ha klasszikus nagyregényeket olvasol, vannak közöttük igen jók, olyanok, amit a mai olvasó számára is érdekesek, de érdemes szelektálni, azaz csak azt elolvasni, ami tényleg érdekel is.

2010. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem egy könyvtől lesz nagy szókincsed és tudásod. rengeteget kell olvasni, kalsszikusokat kortárs műveket,verseket stb.
2010. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Elolvasod a Háború és békét hangosan rappelve? Hajrá!
2010. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!