Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol lehet ilyen fajta tollat...

Hol lehet ilyen fajta tollat kapni? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Olyan tollat keresek, amit ha pl. fel-le húzunk, akkor szélesen fog, viszont hogyha jobbra-balra(nyilván uganolan alaphelyzetből), akkor vékonyan. Hol lehet ilyet kapni, vagy egyáltalán mi a neve ennek?
2010. júl. 12. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem erről a szövegkiemelő, meg a filc jutott eszembe, de amúgy kb milyen toll?képet tudnál mutatni?
2010. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vágott hegyű töltötollat keress papírboltban. Meg kell tanulni vele írni, nekem is volt - bár nekem sokadik töltőtollként - és imádtam vele írni.


Persze nem muszáj töltőtollnak lennie, lehet bármilyen, aminek vágott a vége pl. filc. (Golyóstolból nyílván ilyet nem igazán lehet csinálni :D)


Itt egy jó drága szett, de olcsóbban is kapni: [link]

2010. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igeeeen, ilyet keresek, amilyet az utolsó mutatott! Viszont ez enyhénszólva nagyon drága :'( Mennyiért lehet kapni valami olcsóbbat? Alkoholos filcből és szövegkiemelőből én is találtam, de pont ilyen töltőtoll kellene. Köszi a választ amúgy :)
2010. júl. 12. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Itt egy kifejezetten neked való link:

[link]


Egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=WUrrWQjYGdk (mellette találsz még sokat :) )


És az előzőnél kicsit olcsóbb szettek: [link]


De guglin "kalligrafikus toll" néven is találsz sokat.

2010. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi már egy ideje, hogy mi a neve ennek a tollnak(amúgy rajzolni nem tudok), ki szeretném egyszer próbálni :D Köszi a választ mégegyszer :)
2010. júl. 12. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint én :)


Ne ijedj meg az áraktól... Biztos vagyok benne, hogy találsz olcsóbbat is a boltokban.

Főként ha nem egy egész szettet akarsz.


Ha csak kipróbálni akarod, akkor akár 1000 körül is kaphatsz, de azért arra vigyázz hogy töltőtollnál nagyon nem mindegy a minőség... egy 800 Ft-os tollal is lehet íri, csak fél év után lehet hogy eltörik/folyik/beragad stb. és csak szenvedsz vele... és az életben nem veszel többet töltőtollat a kezedbe...

Míg ha elsőre kiadsz 1-2000 Ft-ot, akkor örök szerelem lehet belőle. :D

2010. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Volt töltőtollam, a teszkóban vettem 69 forintért(ilyen piros vagy kék színű(mindkettő volt), műanyag), és volt hozzá 4 patron is. Egy évet használtam ugyanazt a tollat, teljesen jól működött, csak sajnos időközben eltöredezgetett a kupakja és nem nézett ki jól, de műkdött :D De volt még nagyonrégen egy Parker töltőtollam is, az olyan 5-6000 forint volt, nagyon jó is volt emlékeim szerint, de rá lett lépve, és csurgott a tinta belőle :'( De mindig is szerettem volna egy ilyen fajta tollat, így hát most megtudakoltam a nevét, remélem találok olcsóbbat :D
2010. júl. 12. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem Pelikan tollaim vannak, amik ugyan nem valami komoly tollak, de ha jól emlékszem 4-5 évvel ezelőtt kaptam őket, 1800 Ft körül volt három darab szettben úgy, hogy az egyiknek nem vágott a vége a másiknak igen, a harmadik még vastagabb a vége! Ja és járt hozzá egy doboz "nagy méretű" patron. Azóta is tökéletesen működnek, és én nagyon szeretem őket :)
2010. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen van, egy pár száz forintos töltőtollnak lereszeltem a hegyét laposra, nem annyira jó mintegy gyári, de játszásnak tökéletes volt.

Zabálja a tintát és nem túl praktikus, de nagyon jó kis játék.

2010. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!