Hol kezdődik a természet ellenesség? Eszközt pl. a csimpánz is használ s egyes madarak is pl. leejtik a diót így a gravitációt eszköznek használják. A lándzsa már természet ellenes?
Nem, az eszközhasználat természetes viselkedés. Állat természetellenesen szerintem nem is képes megnyilvánulni.
Az ember az, amelyik önmagát elszigetelni igyekszik a természettől, természetellenes tevékenységeket végezve (például ártalmas, rendkívül egészségtelen ételekkel / szokásokkal való élés). Az is természetellenes, ha eldugod magadat egy sötét pincébe hónapokra/évekre, mert az emberi szervezet nem erre van kalibrálva, szüksége van a friss levegőre és a napfényre.
Ami példákat emlegettél azok csak "külső" dolgok, de az természet ellenesség az valójában "benső dolog".
Alapvetően minden ember jó és ennek megfelelően igyekszik segíteni, megbocsátani és jót akarni nem csak a környezetének (természetnek), hanem másik embertársának és önmagának is.
Akkor beszélhetünk természet ellenességről, ha valakiben ez a természetes jó szándék megsérül, és ennek következtében már rosszat akar másoknak, önző lesz, és uralkodni szeretne mások felett.
Azért is lehet ezt megsérült emberi természetnek nevezni, mert ekkor saját magának is árt, nem természetes, beteg, és boldogtalan.
Az erőszak nem természetellenes, a dzsungelben minden öl és ölve van.
Természetellenes az, ha egy egyed nem fajspecifikusan viselkedik, az oroszlán esetében például ha szelíd.
Ami a kérdésed lényege, az a túlnépesedéssel járó urbanizáció, az a természet ellen van minden részletével, beleértve a mesterségesen létrehozott környezetet, az infrastruktúrát, természet alatt a 'natural' szót értve.
Más a természetellenesség és más a mesterséges tárgy is, és más az eszközhasználat is.
Természetellenes az ami árt a természet normális, kedvező működésének, ami azzal nem egyezik, mert nem tud teljesülni a természet működése. Tehát ellene van a természetnek és működésének.
Az eszközhasználat ugyan nem a természetből ered, de nem feltétlenül van kárára és akár nem is befolyásolja a természet működését. Az eszközhasználat az élőlények szabad cselekvése és nem a természet működésének következménye, akkor sem ha az adott élőlény a természetben él. Egy ember képes többre is mint ami a biológiai működése, többre mint amit a természettől "kapott", és ilyen az eszközhasználata is, amit nem a természet működtet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!