Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme a napozásnak ha...

Mi értelme a napozásnak ha bekenjük magunkat naptejjel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
ha nem kened be magad leégsz, hámlasz és nem maradsz barna, és az UV káros, de ha bekened magad,akkor csak lebarnulsz;)
2010. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

majd a david beken, hahaha


Az a lényege, hogy nem égsz le olyan gyorsan

2010. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
az, hogyha nem kened be magad bőrrákot kapsz..
2010. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de ha bekenem magam akkor csak nagyon kicsit vagy egyáltalán nem barnulok
2010. júl. 5. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De legalább nem égsz le és kevesebb az esélyed a bőrrákra. Jah és nem utolsó sorban, nem fogsz 4
2010. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: nem fogsz úgy kinézni 40 évesen mint a saját öreganyád
2010. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hányas faktorúval kened magad? Én általában 10-essel szoktam és egész szépen meg szokott fogni a nap.
2010. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Olaszországban 20-assal kentem be magam kb 3 óránként, még is szépen leégtek a vállaim és az arcom a déli órákban. El sem tudom képzelni, naptej nélkül hogy néztem volna ki!

Mindenkinek egyéni szociális dolga eldönteni, hogy használ-e naptejet vagy sem. Ha nem, a káros sugaraktól szépen elkezd az ember bőre egy idő után foltosodni, elkezdesz szeplősödni, anyajegyeid jöhetnek ki, és még jól jársz ha csak ennyi, és nem kapsz bőrrákot!

Amúgy szerintem az is baromira kellemetlen, ha éjszaka nem tudok nyugodtan megfordulni, annyira fáj mindenem a leégéstől! Szóval ezért...

2010. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne égj le? Ne kapj 30 évesen bőrrákot? 10 év múlva ne nézz ki úgy, mint a saját dédnagyanyád?

Valogathatsz.

2010. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, ez hülyeség, hogy ha bekened magad nem barnulsz, vagy csak kevésbé!

Azért kened magad, hogy ne égjen le a bőröd. Attól te még barnulsz, UVB sugártól barnulsz, kevésbé veszélyes, UvA a veszélyesebb, attól kaphatsz bőrrákot is.


Én egyik nap naptej nélkül napoztam. A combom jól le is égett, csak este fele kezdtem érezni, meg pirosodott be, meg érzékeny volt.

Másnap már bekentem magam, és ugyanolyan mértékben barnultam, mint nélküle! Csak nem égettem le a bőrömet.


Ennyi értelme van.

2010. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!