Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik írnak naplót. Milyen...

Akik írnak naplót. Milyen típusú füzetben, könyvben teszik?

Figyelt kérdés
Van-e valami kedvenc. Vagy kikötés, pl. csak sima, vonalas, négyzethálós lehet? Vagy kemény vagy puha fedeles? Esetleg az íróeszköz az, amihez ragaszkodik?

2019. jan. 18. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Word file-ban írom őket, és mindegyiknek van több biztonsági másolata.


Több naplót írok:

1. Van egy álomnaplóm, ahová lejegyzem ha álmodtam valamit.

2. Van egy utazási naplóm.

3. Van egy madármegfigyelő naplóm, hogy aznak kilyen fajokat láttam.

4. Van egy életesemény naplóm, ami egy folytatólagos életrajz adatokkal.

2019. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig mindig keményfedeles kis sima oldalú füzetekbe írtam:) Van egy tollam amit kifejezetten erre használok, de amúgy ez csak megszokás, nem ragaszkodom annyira hozzá. Azért jó a sima füzet, mert ha kedvem támad, abba könnyebb rajzolni:)
2019. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek a fajta füzetek tetszenek:

[link]

Valami kicsit keményebb fedelű. Lehet sima vagy vonalas.

2019. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A spirál hátránya, hogy lapkitépésre inspirál.


Napló esetén szerintem jobb a stabilabb könyvszerű változat.

2019. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én Bullet journal-özök nem csak úgy használom mint határidő Napló hanem abban tényleg minden benne van. Mikor hova kell mennem, mikor mit álmodok, mi történik velem, mikor mit olvasok, milyen filmeket nézek, stb... Én a ponthálósra esküszök mint napló. Én kemény fedelest használok. Tervezni ceruzával szoktam, megvalósítani a rajzokat általában ceruzával, tűfilccel, speciális színezős filccel szoktam, de van, hogy festek. Szerintem jobb az ami nem spirálos. Ha esetleg ti is szeretnétek Bullet journal-özni akkor egy kis jó tanács vastag laposat válasszatok, mert azon nem üt át semmi. 🙂
2019. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha az egyik barátomtól kapok egy-egy vastag nem spirál füzetet, abba írok. De általában három nagy alakú sima füzetet fogok össze. Nem szeretem a spirált, nehezebb bele írni.
2019. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
#4: Beborítod a füzetet, máris kevésbé látszik a spirál, kevésbé inspirál.
2019. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Öt pont van, aminek meg kell felelnie a naplómnak:

1. Vonalas legyen. Valaki írta, hogy ő szeret rajzolni a naplójába. Na, én nem. Abba én csak írok. Rajzolásra külön füzetet tartok fent.

2. Kemény fedeles legyen. Általában nem asztalnál írok, és nekem könnyebb és kényelmesebb a kemény fedeles.

3. Rendes kötése legyen. Tehát nem spirál, nem tűzött, hanem mint egy könyv, kötve legyen. Inkább kicsit többet fizetek érte, de szerintem szebb, jobb ránézni.

4. Legyen benne oldal jelölő szalag. Nem akarok órákat tölteni azzal, hogy keresgéljem, hol tartottam.

5. Legyen rajta valami, ami zárva tartja. Gumiszalag, mágnes, lakat, nekem mindegy, a lényeg, hogy csukva maradjon. Ez azért fontos, mert egész nap hordom magammal a táskámban, nem szeretném, hogy kinyíljon, és összegyűrődjenek a lapok.

+1. Szép legyen. Ez nem olyan fontos elvárás, mint a többi, ezért is nem teszem teljesen a lista részévé, de azt vettem észre, hogy szívesebben írok olyan naplóba, aminek a külseje is tetszik.

Általában sima tollal írok, olyannal, amilyen éppen van, ebben nem nagyon vannak elvárásaim azon túl, hogy ne folyjon, de szerintem ez mindenkinek alap elvárása egy tollal szemben.

2019. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!