Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Levágták 2 ujját egy arab...

Levágták 2 ujját egy arab férfinak Budapesten ti mit szóltok ehez? Többi lent.

Figyelt kérdés
Származása miatt támadták meg az utcán - ezt állítja egy iraki fiatalember. Az eset múlt szombat éjjel történt Budapesten, egy szórakozóhely előtt. A támadásban a fiú súlyosan megsérült, három ujját vágták meg egy késsel. A dulakodásban egy másik férfi is megsérült. A rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki az arab fiatalembert, mert szerintük ő vette elő a kést.Nem tudja visszatartani a könnyeit Musztafa. A 27 éves iraki fiatalember 3 éve él Magyarországon, hazájában üldözték, ezért kapott itt menedékjogot. Néhány szót beszél magyarul, ezért azt is értette, amit a támadók mondtak neki. Egy belvárosi szórakozóhelyről jött ki levegőzni a barátjával, amikor állítása szerint három magyar fiatalember beléjük kötött.Abdul Musztafa azt mondja, a magyarok trágár szavakkal szidalmazták őket, és rasszista megjegyzéseket tettek rájuk. Például, hogy mocskos arabok, takarodjatok hazavitából dulakodás lett, és egy kés is előkerült. Musztafa szerint az egyik magyar vette elő. A keze akkor sérült meg, amikor ki akarta csavarni a kést a támadó kezéből. A kisujja egyik ujjpercét elveszítette, a gyűrűsujját a kórházban visszavarrták, de megsérült a középső ujja is. A férfi egy büfében dolgozik, most legalább két hónapra kiesik a munkából. Az iraki fiatalembert gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök.Meg lett gyanúsítva azzal, hogy ő vette elő kést, és ő sértette meg a támadóját. Nyilván ezt majd a nyomozás fogja kideríteni, hogy ki mond igazat” – mondta Győző Gábor, a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje.Azt nem tudni, hogy a magyar férfit gyanúsítják-e valamivel. Kerestük a rendőrséget, hétfőre ígértek tájékoztatást.
2010. jún. 28. 01:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Majd kiderül, hogy mi volt, bár nem valószínű, hogy erről hallani is fogunk. Ha tényleg ártatlan, akkor sajnálom nagyon, de mivel nem tudni mi történt, lehet, hogy ő ment neki a másik srácnak. Szóval tények nélkül nem tudok mit szólni ehhez.
2010. jún. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Meddig süllyed még Magyarország? Ultra gáz, hogy ilyesmi még megtörténik.. :\
2010. jún. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
kiváncsi lennék,ha magyar verekedett volna magyarral,azt nem tették volna be.várjuk meg mi lesz.meg szórakozohelyre h vitt be kést?ott meg szokták motozni a fiúkat.
2010. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem tudom de jómagam is arab vagyok és örülünk hogyha barátaink vannak nemhogymég verekednénk természetesen nem azt mondom hogy nem fordulhat elő hanem csak azt hogy kicsi a valószinűsége nem csak az úját vágták gajra hanem az életét is hogy fog gyrost csinálni levágott újal ha ennek biztos lesznek még következményei esetleg ha valaki tudja hogy hol lehet nyomon követni az eseményeket légyszíves írja le köszön.
2010. jún. 28. 08:46
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Szia, az én férjem is arab. A tíz év alatt, amióta vele vagyok, nem is egyszer fordult elő, hogy arabok egymás között kést rántottak, mert jól berúgtak és összevesztek. Pedig csak egy sima buli volt, arab helyen. Szóval ez alapján én elképzelhetőnek tartom, amit a hírekben mondtak, hogy az iraki rántott kést először. A férjemet húsz év alatt senki sem akarta megkéselni, azt hiszem, ez sem véletlen.
2010. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Ez nagyon sajnálatos, hogy ilyen eset megtörténik, én szégyellem magam a támadók helyett! Az arab kultúra fantasztikus, az arab emberek nagyon kedvesek, ha valóban úgy történt, ahogy le van írva, akkor részvétem a fiatalembernek. (Egyébként nem tudod, hol lehet arabokkal ismerkedni? Csak mert szeretnék többet megtudni a szokásaikról, illetve az arab nyelv is érdekel.)
2010. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
öhm ismerkedni a legtöbb gyrosos is arab ezt onan tudod meg hogy ha nem beszél rendesen magyarul esetleg lehet török is vannak kifejezetten arab szórakozóhelyek pl van a keletinél a blahánál a tigris piacon is sok van egyépként arabul megtanulni nagyon nehéz pl írni nem baról jobbra hanem jobbról balra írnak így az olvasás és a tanulás is nehezebb
2010. jún. 28. 13:20
 8/15 dag ***** válasza:
sok idióta rasszista majom besszenyezi ezt az országot!!!!
2010. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

dag : teljes mértékben igazad van!!!!!!!!!!!

Minden tiszteletem!

2010. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 dag ***** válasza:

17:21!

Köszi!!

Tudod az egészel az a baj hogy: Magyarország mindenben le van maradva, más országokkal szemben! Gazdaságilak, meg mindenhogy!!

1 valami van amiben mi vagyunk az élen: Rasszizmus!!!!!!!

Ezért is toporog Magyarország egy helyben!!!

2010. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!