Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ember mondatonként olvas?

Az ember mondatonként olvas?

Figyelt kérdés

Régebben kaptam egy körlevelet, amely arról szólt, hogy az emberek nagy általánosságban nem szavanként, hanem mondatonként olvasnak.

Érdekessége az volt, hogy a szavakban a betűk fel voltak cserélve, és így is el lehetett olvasni.

Ha valakinek meg van ez a levél, esetleg bemásolná ide? Köszönöm!


2010. jún. 25. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de ez tényleg így van! kipróbáltam magamon, és nem vettem észre a mondatban levő helyesírási hibákat :)
2010. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te is megkaptad ezt a levelet? Be tudnád másolni ide esetleg?
2010. jún. 25. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szímát melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan,az etegyeln ftonos dloog,hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek.A tböbi bteü lheet tljees összevabisszásagn,mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög.Eennk oka,hogy nem ovalusnk el mniedn bteűt mgaát,hneam a szót eszgébéen.
2010. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam ezt a szöveget egy újságban. De nem mondatonként olvasás volt az hanem szavanként. Az a lényege, hogy a szónak az első két betűje és az utolsó kettőnek a megfelelő helyen kell lennie, viszont a szón belüli betűk akármilyen sorrendben lehetnek, a szó mégis kiolvasható és érthető.


Nem biztos, hogy pontosan így volt, de valami hasonló dolgon alapul ez.

2010. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, közben meg is jött a válasz a példaszöveggel :)
2010. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb szavak lennének így összekeverve, akkor nem biztos, hogy azonnal felismernénk. Így viszont sokat segít a mondatszerkezet, és az, hogy a rövid, legfeljebb három betűs szavakat nem érinti a keverés.
2010. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! ezt kerestem!
2010. jún. 25. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tényleg jó!:D
2010. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!