Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Találkoztál már betörővel a...

Találkoztál már betörővel a házadban (lakásodban)?

Figyelt kérdés

Hogyan reagáltál? Mi történt? Elég kieső helyen lakunk, néha eszembe jut hogy mit tennék. Valószínűleg nekimennék mérgemben, vagy ijedtemben. De mivel nagyon nagy darab pasi vagyok (196cm,115kg) valószínű agyoncsapnám (van pár durung a házban). De akkor meg lehet hogy én mennék börtönbe. Olvastam hogy szabályt módosítottak ez ügyben (talán már nincs annyi előjoga a rosszfiúnak mint eddig volt), de mi van ha nincs nála fegyver én meg leütöm a sötétben, és meghal. Én megyek a hűvösre nem? És persze hiába vagyok erős ha lelő... tartsak gázpisztolyt és lőjem le én? Hmm...

Ismerős azt szokta mondani hogy ő odaadna mindent, nem ellenkezne. És ha miután odaadott mindent, mégis lelövik?? Ciki...


2010. jún. 19. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én bérházban lakom a 3.-on,és többször próbáltak betörni a melletünk lévőkhöz,ugy,hogy a szobám ablakából láttam de ők nem vettek észre szerencsére.azóta 3-ra zárok minden ajtót,mondjuk nálunk nem is probálkoztak.nem nagyon mertem volna konfrontálodni velük mert cigók voltak azok meg főleg képesek mindenre akár megforgatni bennem a kést...
2010. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Görögországban nyaraltunk családdal,mikor arra ébredtem hogy egy zseblámpa akar bejönni a nyitott erkélyajtón. Nosza üvöltöttem egy akkorát,hogy az össze apartman a környéken felébredt :D :D a betörő meg ugy eliszkolt,hogy soha többet nem látták a környéken :)

Én bár csak 50 kilós kis nő vagyok,de nem kell nekem se bunkósbot,se pisztoly. A hangommal mindent elérek :D :D

24/L

2010. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem találkoztam még velük (hál' isten), de sajnos dédnagyszüleimhez többször is betörtek. Egyszer úgy, hogy senki nem volt otthon, másodszorra úgy, hogy mindenki otthon aludt. A ház hatalmas, senki nem hallott belőle semmit, reggel tűnt fel nekik, hogy minden fel van túrva két szobát leszámítva. A rendőrök arra következtettek, hogy vagy ismerős lehetett a házban, vagy valamilyen úton módon megfigyelte őket, ugyanis a hálószobáktól elég jól sikerült távol maradnia a betörőnek, egy idegen pedig honnan tudhatná, hol alszanak a háziak? Így csak még ijesztőbb lett a dolog. Sajnos azóta sem kerültek elő, és nem is fognak, ennek már több mint 10 éve. 3 évvel a második eset után elköltöztek!


Egyszer beszélgettem arról egy rendőr ismerősömmel, hogy nőként még is mit tudnék ilyen esetben tenni. Azt mondta, a legrosszabb, ami megfordulhat a fejemben, az az hogy szembenézek velük... Nem tudhatom hányan vannak, van-e náluk fegyver, mennyire erőszakosak, stb. Azt mondta, hogy ilyen esetben az a legjobb, hogy ha tart magánál az ember telefont, és hogyha tényleges zajokat hall (nem csak beképzeli, mert ez is előfordul sokaknál), akkor azonnal hívni kell a rendőrséget és lehetőleg csendben meghúzni magadat, amíg ki nem érkeznek! Önvédelmi fegyvereket is csak arra a célra ajánlatos otthon tartani, hogy ha már a hálószobában tartanának és váratlanul éri őket, hogy van ott valaki, akkor talán van esélyed hogy ott még megtudd magadat védeni. Azt is mondta, hogy ha mondjuk valaki kifejezetten olyan környéken lakik, vagy ijedékenyebb, annak érdemes riasztót beszerelni, attól sokszor megijednek a betörők, ha beindul! Mindenesetre én csak remélni tudom, hogy soha nem lesz ilyen élményben részem! Valószínűleg, hogy ha te ütnél először akkor meg lehetne próbálni ráfogni hogy önvédelem volt, sőt a változtatott törvények miatt egy jó ügyvéddel talán mindenféle büntetést is el lehetne kerülni, mindenesetre szerintem nem ér annyit az egész, hogy netántán ő lőjön először!!

2010. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hála az égnek még nem volt látogatónk. Tavaly biztonsági ajtót szereltettünk fel, ez 16 ponton zár, remélem ez azért megvéd a betörőktől.
2010. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én speciel nem találkoztam, de az egyik szomszédunk már elkapott egyet, mikor hozzánk igyekezett betörni. A kutyája megvadultan ugatott és felrohant az emeletünkre és megharapta a betörőt, pont mikor az már feltörte volna az ajtót :)
2010. jún. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Házban ugyan nem, de pont láttam, ahogy a kerítésen másznak át. Elkezdem kopogni az ablakon jó erősen és szerencsére elfutottak. Huh én akkor is úgy megijedtem, nem is tudom mit tennék ha bent talélkoznék velük. Valószínüleg én is csak sikítanék, ha kijönne hang a torkomon.


L/18

2010. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!