Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos Pest?...

Mennyire biztonságos Pest? Félnem kéne, hogy megtámadnak tömegközlekedésen pl?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ott fogok tanulni. A suli a 7. kerületben van, koleszek meg 13, 11 meg asszem 14. ker.ben vannak amik közül választhatok.
2010. jún. 17. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Vannak oylan járatok, amikre fehér emberként nem érdemes felszállni:D de amugy nem kell aggódni, nem olyan veszélyes. Legyen nálad mindig kéznél egy kés, és akor tuti semmi gond nem lesz
2010. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, mindenhol bajba kerülhet az ember, ha úgy viselkedik. Én már 19 éve járok a 99-esen (erre szokták mondani, hogy gettó-járat), és eddig egyszer sem volt ott problémám - az más kérdés, hogy történnek rajta furcsaságok :)
2010. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom(remélem), hogy nem veszélyesebb itt, mint máshol, csak túl van reagálva az egész.
2010. jún. 17. 21:30
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha látják, hogy félsz könnyen válsz áldozattá.
2010. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Húha, a 99-es tényleg kemény járat :D


Mindhárom kerület, ahol a koleszek vannak biztonságos. 11, 13 és 14 is. Én a 14-ben voltam kollégista, szuper volt.

2010. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 éve élek Budapesten és még sohasem kötöttek belém. Pedig ha olyan kedvem van egy két buszmegállót lesétálok éjszaka is akár. Ráadásul lány vagyok, de komolyabb dolog nem történt soha. Túl van reagálva bizony. Láttam már kisebb verekedéseket éjszakai buszon stb, de ezek ilyen nyomik, akik részegek és keménykednek egymással. Olyankor leszállítják őket aztán kész. Nem kell félni szerintem :) Az igaz, hogy vannak ilyen járatok, arra én sem szívesen szállok fel, bár volt, hogy kellett és akkor sem történt semmi :D
2010. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Életem első 25 évét Budapesten töltöttem, jártam szórakozni éjszaka, utaztam a 99-esen is, az égvilágon SOHA SEMMI BAJOM NEM TÖRTÉNT! A legnagyobb trauma, ami ért, hogy 2 éve ellopták a mobilom... Ja, lány vagyok.

Fel nem fogom, miért él az a kép egyesekben, hogy Pestet nem lehet túlélni.

2010. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

én is Pestre jöttem tanulni 3 év alatt 7szer próbáltak meg kirabolni. Persze 163 cm-rel nem tűnök nagy ellenfélnek, de szerencsére elég pukkancs vagyok ahhoz hogy a sikítozok-ütök-rúgok kombó bevált volna. Olyan is előfordult, hogy barátaimmal voltam és pár részeg barom úgy gondolta hogy jó poén lesz megverni minket.

Ismerőseim közül is többet ért már különféle attrocitás.

Szóval szerintem igenis veszélyes és igenis észnél kell lennie az embernek(különösen ha nőnemű) és be kell tartani pár elővigyázatossági szabályt. Fene tudja úgy látszik csak én vagyok olyan peches hogy ezek a hülye emberek betalálnak... :(

2010. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
22:18-as vagyok. Igaz a zsebesekkel vigyázni kell! 2 hónapja voltam Pesten és lenyúlták a telefonomat. De azóta mindig fogom a táskámat, metrón, mozgólépcsőn tömegben mindig magam elé veszem, már szinte észre se veszem annyira megszokott mozdulat. Azóta nem is próbáltak kirabolni soha, mert nincs rá lehetőségük. De ezt nem lehet szépíteni, ha nem vigyázol Budapesten bizony fél perc alatt kirabolnak.
2010. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
sztem relatív,hogy mennyire biztonságos,én a 8.ker.-ben lakom születésemtől kezdve de semmi komolyabb nem történt még velem.volt,hogy beszóltak,belémkötöttek de ilyen előfordult már reggel 6-kor is a metrón munkába menet ujpesten.szóval megtámadni megtámadhatnak bárhol,garancia nincs semmire,de félni ne félj semmiképp;-)
2010. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!