Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ép testben ép lélek?

Ép testben ép lélek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a bölcsességről? Miért így használjuk, mikor az eredeti fordításában teljesen más szövegkörnyezetben szerepel, ezáltal mást is jelent. Számomra vet fel némi erkölcsi kérdést ez a megállapítás, hiszen mi van azokkal az emberekkel, akik önhibájukon kívül születnek vagy szereznek valamiféle testi fogyatékosságot, ezek alapján ők ép lélekkel sem rendelkeznek.(?) Érdemes lenne elgondolkodnunk rajta.

2018. febr. 25. 14:32
 1/4 anonim válasza:
53%
Full hülyeseg. Pl itt vagyok en. Teljesen ép és egészséges testem van. Mégis úgy érzem hogy a lelkem egyáltalán nem ép. Pont ellenkezőleg. Teljesen kiégett.
2018. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt eleve hülyeségnek tartom ebben a formában. Egy sportos, egészségmániás, "tökéletes" testű ember is lehet lelkileg beteg.
2018. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem a fogyatékosokkal kapcsolatban szokták értelmezni, hanem hogy ha sportolsz, akkor jót teszel a testednek és a lelkednek is. Akkor elmondhatod, hogy ép testben épphogy élek.


Vallási szempontból a fogyatékosok, sérültek, betegek lelke is ép, csak egyes képességei nem vagy korlátozottan tudnak megnyilvánulni.


Egyébként a mondás régebbi, mint a kereszténység, úgyhogy az akkori vallás szerint mindenki abban az állapotban él a túlvilágon, amilyenben meghalt. Úgyhogy lehet, hogy úgy gondolták, hogy ha lélek is továbbviszi a fogyatékosságokat, akkor a lélek sem ép.

2018. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor Iuvenalis ezt írta (Szatirák X.354-357), vagyis kb. kétezer évvel ezelőtt, az ép lélek mást jelentett, mint ma. Iuvenalis úgy vélte: amikor egy gyermek megszületik, imádkozni kell az istenekhez, hogy az ép testében egy ép lélek lakozzon. Abban az időben az ép lélek ezt jelentette: olyan elme (értelem), amely legyőzi a megpróbáltatásokat és nem fél a haláltól. A sportmozgalom fejlődésével a mondás értelme így változott: Az ép test biztosítja az ép lelket (is), azaz aki sportolhat az tegye is meg, mert az szellemileg is segíti az életben.
2018. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!