Mik a szokások Svédországban?
Én is Svédországról tartottam előadást, még tavaly.:)
Hirtelen az jutott eszembe, hogy amikor ott voltam, ismerősöm mesélte, hogy ők skypeon keresztül is tanulnak, és a suli biztosít nekik Macbookot. Amikor befejezik a sulit, akkor vissza kell adniuk a Macbookot, és ha fizetni xy mennyiségű összeget, attól függ mennyire rossz állapotban kerül vissza.
A törvényhozásban ha jól tudom fele-fele arányban vannak eloszlatva a nők és férfiak.
Svéd zászlóval szokták "dekorálni" a házakat a svédek, illetve buszokon is láttam, nagyon nagy jelentőséggel bír ez náluk.
Nem szoktak elbúcsúzni egymástól állítólag, csak úgy felpattannak az asztaltól és mennek a dolgukra, ha végeztek.
A bokavillantás nagyon előszeretett náluk, persze gondolom divat szempontjából. Kicsit nagyon néztem, mikor -10 fokban meztelen bokával járkáltak mellettem (főleg lányok:D)
A sport népszerű náluk. Esőben is képesek kocogni az utcákon. Szerintem ennek szimplán az a magyarázata, hogy nem elítélőek. De tényleg, ha köntösben is sétálsz az utcán, nem szólnak semmit érte.
Exbarátnőm svéd volt, rajta keresztül ezeket tudtam meg:
Az emberek nagyon elfogadóak és nem ítélkeznek, de még csak egy rossz pillantásuk sincs semmiért. Ő egy rövid hajú lány volt (amiért itt már megvető pillantásokat kapnak a nők..), ráadásul ilyen ultra-boldog, szóval nevetve szaladt meg ugrált végig az utcán anélkül, hogy bárki is figyelmet tanusított volna neki, meg olyan is volt, hogy egy komplett Umbreon (egy pokémon) jelmezben ment végig a faluján meg valamelyik nagyvároson, és tényleg egy rossz megjegyzést nem kapott.
A laptopos dolog náluk úgy volt, hogy kaptak mindannyian laptopot (nem Mac), de azt meg is tarthatták, az övé is szana szét volt már menve :D meg ingyen PhotoShopot is kaptak (grafikus volt).
Arra is emlékszem, hogy egyszerűen lehet ott barátkozni, ő is csak bement egy kávézóba, és egy rakás embert megismert akikkel utána barátok lettek.
Azt is mondta, hogy ott szinte tabu a politika, nagyon kevesen érdeklődnek iránta.
A nyelvet országszerte nagyon szabadon használják, mesélte, hogy a nyelvtanukban több a szokás mint a szabály, így pl. amikor a távolabbi rokonaikhoz mentek, fáziskésésekkel kommunikáltak, mert felcserélték a szavakat a mondatokban (mintha nem azt mondaná valaki, hogy "add ide a sót", hanem hogy "a sót ide add")
Ennyi jutott eszembe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!