Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme a műanyag kupakok...

Van értelme a műanyag kupakok gyűjtésének? Tényleg jótékony helyre jut?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék:-)
2010. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ezen már én is gondolkodtam...
2010. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nemrég láttam egy családot a Híradóban. Ők gyüjtik a kupakot valaki részére. Ebből gyógyíttítják majd a kislányukat. Tavaly a vasutasok is gyüjtöttek ilyen célra, egy tolókocsit kapott belől valaki.
2010. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

A kupakok a szelektív hulladékgyűjtő udvarba kerülnek, onnan pedig beolvasztásra kerülnek és padot, asztalt készítenek belőle. Volt sulimban is van beolvasztott kupakokból készült pad.

Nemrég jártam egy ilyen helyen ott mondták ezt. Az hogy hova kerül a végtermék, attól függ, hogy ki veszi meg, viszonylag olcsók, mivel újrahasznosított hulladékból készültek. Én támogatom. :)

2010. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Tulajdonképpen mindegy, mert mit csinálsz a műanyag kupakokkal- kidobod a szemétbe, ha környezettudatos vagy szelektív gyűjtőbe ha nem akkor a simába. De kidobod, általában. Tehát téged semmilyen veszteség nem ér.

Ráadásul mennyiért vesznek át kupakokat, talán egy teherautónyiért adnak pár ezer forintot, úgyhogy az összeg maga jelentéktelen is.

Úgyhogy nem hiszem hogy ezzel bajlódna, ha valakinek nincs égető szüksége pár ezer forintra is.

2010. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állítólag 1 kupak 1 ftot ér egy beteg gyermek műtétjéhez vagy orvosi kezeléséhez,ha kamu akkor valakinek lesz egy csomó értéktelen kupakja!Nincs indíték a csalásra,és nincs mit bukni,viszont ha igaz sokat segíthet.Mi is gyűjtöttük.
2010. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg jótékony helyre megy. Baranyában van az a kisgyerek, akinek a műtétjéhez gyűjtenek, én is gyűjtöttem nekik. Úgy is van értelme, hogyha felajánlod valakinek, meg úgyis, ha csak egyszerűen környezettudatosság szempontjából csinálod:)
2010. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!