Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » ICE szám a telefonba? Vész...

ICE szám a telefonba? Vész esetén őket kell értesíteni, akinek a száma ezen név alatt szerepel?

Figyelt kérdés

[link]

Ez itt Magyarországon nem elterjedt. Sokan mégis reklámozzák, körlevelet küldenek. Jogtalanul nem nyúlhatnak más telefonjához a rendőrök sem.

Miért reklámozzák mégis annyian, mielőtt utána néznének. Már a tűzoltóságnál is réges-rég mondják, hogy ez hülyeség, Angliában alkalmazzák.


2010. jún. 4. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem pl biztonsági kód van a telefonon, fel se tudja oldani anélkül. Ha már elhhagyom stb ne huzzon más hasznot belőle.
2010. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

pl emiatt is lehetetlen.

kössszi.

2010. jún. 4. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Na jó, de most ha elmentesz egy számot ilyen név alatt, akkor mi van? Nem gondolom, hogy bárkinek bármi kára származik ebből, úgyhogy nem is értem, hogy neked ezzel mi a problémád.

És a pontosság kedvéért a tűzoltók nem azt mondják, hogy a szám hülyeség, hanem azt, hogy ők mentenek és nem értesítenek senkit- az ő szempontjukból ez érdektelen, mentők ugyanígy. Esetleg a rendőrők. De ők meg nem telefonálnak.

Én inkább egy hétköznapi helyzetet tudok elképzelni, amikor hasznos lehet egy ilyen szám (mondjuk ha elhagyod a mobilod vagy rosszul leszel a buszon és megkéred a melletted ülőt, hogy hívjon valakit), de viszont ehhez nem elég elterjedt ez a másik meg van olyan szám (mondjuk anya, apa, otthon megjelölésével stb) amit felhívhat az illető.

2010. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!