Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Apollón görög istennek milyen...

Apollón görög istennek milyen színű volt a haja és a szeme?

Figyelt kérdés

2017. okt. 7. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudni... Mivel sehol sem írnak róla, a szobrokon ugyebár nem látszik, így szerintem marad a képzelőerő... Szerintem szőke haj, zöld szem...
2017. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A görögöknél a sötét haj és szem a "normális", a szöke haj meg kék/zöld szem valószínütlen!
2017. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Google barátom szerint aranysárga haja és tiszta világoskék szeme.
2017. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

"Mivel sehol sem írnak róla"

:) Mitológia. Szerinted a szobrokat honnan mintázták, kipattant a fejükből?


"A görögöknél a sötét haj és szem a "normális", a szöke haj meg kék/zöld szem valószínütlen!"

Lehet, de mivel pl. Apollón istennek számított, nem hinném, hogy kizáró ok lenne a nem megszokott, mindennapi emberektől eltérő megjelenés. :)

2017. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sehol nem írnak róla részt,úgy értettem,hogy a haj/szemszínről nem!(1-es voltam)
2017. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A sehol nem írnak róla részt,úgy értettem,hogy a haj/szemszínről nem!(1-es voltam)"

Az ókori Alkaiosz, Szimonidész, Szapphó ír a hajszínről.

Szemszínről mondjuk tényleg nem találtam forrást, csak elejtett félmondatokat néhány oldalon, de hogy honnan vették...

De hát így van ez a kitalált mitológiai figuráknál. :D

2017. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2: A mostani keveredett görögöknek nincs sok köze a régiekhez, akiket gyakran szőkeként írtak le.
2022. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!