Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hosszútávon mi lesz az Európa...

Hosszútávon mi lesz az Európa felé irányuló migráció vége?

Figyelt kérdés
Nem tudom eddig mennyi, talán 2,5 millió migráns jött be a migráció kezdete óta, de már ez is totális káoszt okozott a befogadó országok részére. Az lenne a kérdésem, hogy hosszútávon (néhány év, évtized) múlva mi lehet a jövő?

2017. júl. 9. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek illúzióid, ennél csak rosszabb jön, több ok miatt.


1) A káosz csak kiszélesedik. Észak-Afrika után Szíria, majd Jemen, most lehet, hogy Katar következik. Továbbra is elég ingatag Afganisztán és Irak sorsa.


2) Az EU nem képvisel határozott álláspontot a gazdasági bevándorlással kapcsolatban, és ez csak további bátorítást ad azoknak, akik úgy gondolják, hogy most érdemes megpróbálni bejutni Európába.


3) Afrika legnagyobb része borzasztó ütemben túlnépesedik, sok országban (amelyek többsége most is a migráció egyik kiindulópontjának számít) 2050-re megduplázódik a lakosság.

2017. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lényegében egyet értek azzal, amit írsz. De ez még nem válasz arra, amit kérdeztem. Ne legyél abban olyan biztos, hogy Afrikának meg fog duplázódni a népessége. Elég egy nagy járvány és kész.
2017. júl. 9. 10:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Háború.
2017. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az európai lakosság be fog sokallni, tüntetések, atrocitások, kisebb-nagyobb fegyveres összecsapások, végül háború.
2017. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos a háború, az viszont igen, hogy ha ez így megy tovább, a jelenlegi politikai berendezkedés sorra fog bukni az érintett országokban (olasz, holland, francia, német, végül svéd), és keményvonalasabb erők kerülnek a helyükre. Végkifejlete ennek akár polgárháború is lehet, de azt nem valószínűsítem, hogy európai országok ugranának egymásnak, mivel közös a probléma gyökere, és általában kapun belül sarjadzik.


Persze ha valamelyik megpróbálja áttolni a migránsait egy másikra, arra lehet katonai válasz, de ez nem egy túl valószínű forgatókönyv.

2017. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Elég egy nagy járvány és kész."


Nem elég. Most is elég súlyos járványok sújtják a kontinenst, malária és AIDS, hogy a két legfatálisabbat és leggyakoribbat említsem. Erre tesz még rá egy néha-néha kitörő ebola- és egyéb járvány - nem fékezi meg a népességrobbanást, legfeljebb kitolja ezt a "céldátumot".


Még egy durva népirtás (pl. ruandai 1994-ben, amikor mintegy egymillió embert mészároltak le) sem befolyásolja komolyan a helyzetet, tekintve, hogy csak Nigériának közel 1 milliárd fős (ezer milliós) népességet jósolnak - a jelenlegi tendenciák alapján - a századfordulóra.

2017. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Javítanom kell magam, Nigéria a félmilliárdot érheti el a század végére, de ez akkor is nagyon nagy szám. És mellette a kontinens országainak közel fele hasonló durva növekedést produkál, csökkenés sehol sincs.
2017. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olyanra keresel választ, amire felelős politikus nem ad. Ennek oka, hogy ez a dolog nagyon sok tényezőtől függ.


De egy kis gazdasági és társadalmi elmélkedés. Az ember nem szereti a bizonytalanságot. Ugyanakkor lételeme a siker, ami motiválja, ami a cselekvésének értelmet ad. Ehhez képest ma túltermelési válság van. Ez azt jelenti, hogy a föld egyes pontjain lényegesen többet termelnek, mint ami eladható. Ezért e legnagyobb profitot hozó termékek kerülnek előtérbe, ez pedig a fegyver. Minden gazdaságilag lerabolt országban helyi kiskirályok kerültek hatalomra, ahol még nem, ott a nagy fegyvergyártók igyekeznek káoszt teremteni, hogy polgárháború legyen. Van is, vagy ha még nem, totális diktatúrák és önkény. Ez az, amit még gondolkodni képes ember nem bír, és menekül. Eleinte ez megy is, mert van hová. Később ez egyre nehezebb, mert a befogadóhelyek vagy telítődnek, vagy érzékennyé válik a gazdaságuk tőle. Ez mind a célországok lakosai, mind a menekültek között frusztrációt eredményez, vagyis ismét a fegyvergyártók kerülnek ki nyertesen, mert most már ide is fegyver kell. Ha ne mis a polgárháborúhoz, de a diktatórikus rend fenntartásához (ami úgy se sikerülhet tartósan).


Ebből következik a kérdésedre válasz. Ha a tömegek nem térnek észhez, és nem kényszerítik a kormányaikat a konfliktustérségeken való rendezésre, a fegyvereladások korlátozására, akkor a káosz növekedése, az életszínvonal romlása és az erőszak következik. Ha például Szíriában rövid úton befejeznék a háborút (lehetséges, csak akarat nincs hozzá!), ha a terrorszervezeteket, a terror szellemi központjául szolgáló mecseteket (ebből kevés van, a többség közönséges templomként szolgál) rövid úton felszámolják mind Ázsiában, mind Afrikában, ha Izraelt tájékoztatják, hogy a környezetük terrorizálásából elég volt, akkor lesz béke, a migránsok zöme visszatér a hazájába, és kezdetét veheti a rendezés. Az se lesz egy örömmámor, de legalább a javulás megkezdődik.


E pillanatban még nem tudható, hol meddig feszítik a húrt. Mert a jövőt az határozza meg. Ebben Európának van jelentős szerepe, de az, hogy ebben meghatározó legyen, már régen a múlté. Ma az USA, Kína és a nagy multi cégek diktálnak.

2017. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

AZ a kérdés, mit értesz hosszú távon.

Mindaz, ami eddig elhangzott, az megtörténhet, de a vége csak és csakis az lehet, hogy az emberiség összekeveredik, mégpedig teljesen, bár ehhez valóban elég messzire előre kell menni az időben, de be kell következnie egyszer, vagy az emberiségnek lőttek.


A kormány jelenlegi álláspontja mégis helyes, mert rövid távon csak a problémákat veheti figyelembe, hiszen a mandátuma csak négy évre szól és ha reménykedik egy újabb ciklus megnyerésében, akkor is csak egy évtizeddel számol előre, ami helyes is, hiszen még a szocializmusban is csak ötéves terv létezett és ha a múlt századot nézzük akkor látható, hogy évtizedről évtizedre olyan gyökeres változások voltak, amit senki sem sejthetett előre, így távolibb tervezés biztosan utópia lett volna.


Magam is támogatom a kormány migráns ellenes politikáját, ha az igazán hosszú távon nem is fenntartható, mert rövid távon számunkra csak negatív hatásai vannak és az én életem rövid, nem vagyok már fiatal, jó lenne, ha nem jönnének a nyakunkra, nekem ugyan nem hiányoznak.

Elég őszinte voltam?

2017. júl. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2017. júl. 10. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!