Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az akadálya,...

Szerintetek mi az akadálya, hogy Magyarországon is csak 36 órás munkahetek legyenek? Ennyire kapnánk ugyanazt a bérezést, amit eddig. (Úgyis alig van munka, a hetvenezerért dolgozókat meg túlóráztatják fizetség nélkül.

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ööö... nem értem... én normális fizetést kapok, és 40 órában dolgozom, de többre lenne szükség. Miért kéne lecsökkenteni 36 órára?
2010. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez fából vaskarika lenne. Ha ugyanannyi bért kapnál 36 órára,mint 40-re,az lényegében béremelés lenne. Akkor már

a most kapott bért is felemelhetnék. De nem fogják!

2010. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a béremelés a lényeg, hanem, hogy több embernek legyen munkája. Ez erre lenne jó, illetve nem lennének az emberek annyira leterhelve. Nem értitek a lényeget? Ki vagyunk használva!!!
2010. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma, hogy nálunk már elkezdődtek a 36 órás munkahetek, de nem a fent említett célért elhihetitek. Mindennap rettegve megyek a munkahelyemre, hogy melyik nap leszek én a soron, akit "leépítés" és lassan csődjelentés miatt kirúgnak...

Amúgy nem lenne rossz ötlet, bár én nem szívesen ülök itthon úgy hogy tudom egy kis plusz pénzért dolgozhatnék is. Ez a fiatal felnövekvő generációnál bevezethető lenne, én szerintem már nagyon nehezen szoknék hozzá heti plusz egy szabadnaphoz, most sem tudok magammal mit kezdeni ebben a szerencsétlen helyzetben.

2010. máj. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy egyáltalán nem tartom hülyeségnek az ötletet! Ha a többség megszavazná nem is "hőbörögnék", csak szokás kérdése az egész, viszont sajnos szerintem a magyarországi vállalatok zöme nincs abban az anyagi helyzetben hogy ezt megtehesse, sőt örül ha annyi munkását kitudja fizetni, ahány jelenleg van.
2010. máj. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Talán munkaterületenként máshogy kellene megoldani!

Három példa, és jöhetnek a reakciók!(Köszi!)

1. Talán nincs rá pénz,mondjuk a bolti eladóknál. Hisz az esetleges bevezetés után: eddig 1 alkalmazott (40 órája helyett 40óra mínusz 10%-ot (40-4órát=36 órát) dolgozna. .Ezért felvesznek minden egy dolgozó helyett plusz egy tized dolgozót. (Eddigi tíz ember helyett még 1-et, azonos nyitvatartási időhöz mérve.)De mivel csökken a vásárlóerő, lehet, hogy elküldenek egy embert és 4 órával hamarabb bezárnak, ez ROSSZ a munkavállalónak!!

2. Pedagógusokat azért lehetett leépíteni, mert kb.nyolc éve mindegyikőjük kötelezően letanítandó óraszáma egyre több lett, így mindig voltak, akiknek már nem jutott tanítási óra,így utcára kerültek. Itt JÓ lehetne az új rendszer.

3.Egy, terméket gyártó, forgalmazó cégnél teszem azt el kell készíteni (x idő alatt) pl.4000 kiflit,4000 vas csövet. Ugyanannyi dolgozó, ha megoldható, elkészítheti: (x-10% idő) alatt, és akkor motiválva van,hamarabb haza lehet engedni, és nem fogynak a rezsidíjak a cégnél akkora mértékben.(Ó, hogy mit kellene csinálni a szabadidőben?-akinek gyereke, családja, házi munkája van, vagy kulturális érdeklődése, az kitalálja!!)

Írjátok meg a véleményeteket!

2010. máj. 15. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!