Fognak még az emberek emlékezni 10. 000 körül hogy most is volt élet?
Ha fennmaradnak mai objektív és szubjektív leírások is, tehát olyan dokumentumok, amely tárgyilagosan bemutatják az eseményeket és mondjuk naplók, amik az emberek gondolatait, megítélését mutatják be, akkor szerintem simán.
Viszont elég kicsi a valószínűsége, hogy a mai papíralapú dokumentumok kibírnak nyolcezer évet (legfeljebb néhány tucat a sivatagokban, vagy más meleg és száraz környezetben). A digitális technológia pedig még kevésbé. De ha meg is maradna, nem hiszem hogy nyolcezer év múlva, ha régészek találnak egy pendrive-ot, le tudják majd hívni róla az adatokat.
Nekem az a véleményem, hogy elméletileg lehetséges. Ha rendelkezésükre állnak a megfelelő adatok és dokumentumok, akkor simán. De erősen kétlem, hogy nyolcezer év múlva ezek rendelkezésre fognak állni.
L
Kedves 14:11-es!
Persze. Szokás dokumentálni, de kérdés, hogy ezek megmaradnak-e. Léteznek könyvégetések, a politikai erők sokszor megsemmisítik a korábbi, őket kompromitáló anyagokat (lásd: kommunisták az 1945 előtti dolgokat, de millió más példa is van.)
A történelmet ismerve, még kétszáz év múlva sem biztos, hogy meglesz minden, nem hogy nyolcezer év múlva.
L
Szerintem igen. De legalábbis egyszerűbb dolguk lesz, mint az I. e. 8000 körüli dolgok kiderítéséhez, mert sokkal jobban dokumentáljuk a dolgokat, amit mindig átviszünk és megőrzünk a legmodernebb információ tárolókra. Iszonytató természeti katasztrófa kell ahhoz, hogy ezek az "emlékek" elvesszenek. Itt most természetesen videó, hang és szöveges anyagra egyaránt gondolok.
Már ha egyáltalán megéri azt a kort az emberiség.
14:41
És ezt mire alapozod? Egyáltalán műszaki (ezt kizárom), vagy biológiai fejlettségre gondolsz? Link?
ezt hallottam valéakitől
ilyen civilizáltra gondoltam
Kedves 14:27-es!
Honnan tudod, hogy mi jobban dokumentáljuk a dolgokat?
Speciál Kr. e. 6000 körül (mert az volt 8000 éve) még nem igen volt írás, de nem ez a lényeg.
Pl. az ókorból nem azért van kevés adatunk, mert keveset dokumentáltak, hanem mert pl. leégett az alexandriai könyvtár és vele együtt sok irat. Az Egyház eretnekségnek nyilvánította az antik filozófiát, így Arisztotelészt, Platónt meg a többieket ma is csak onnan ismerjük, hogy arab fordítások fennmaradtak, amiket a XII-XIV. században visszafordítottak latinra.
Ha az arabok nem vették volna át, akkor a görög filozófiáról semmit sem tudnánk.
Az, hogy mára már nem maradtak fenn az iratok, nem jelenti azt, hogy nem is voltak.
Abban igazad van, hogy jobban őrizzük, de sok minden közbejöhet. Pl. jön egy új politikai rendszer, ami igyekszik eltörölni mindent, ami a korábbi idők emlékét őrzi. Ezt csinálta a kommunizmus és ezt csinálták a keresztények is a kora középkorban. Ez ellen semmilyen másolás nem véd meg.
Kedves 14:41-es!
És mi volt az előző három?
És ez hogy jön ide?
L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!