Ki az aki nagyon boldog, hogy az internet tömeges, globális elterjedésének idejében élhet? És miért?
Én, mert érzésem szerint, az internet az eszköz arra, amivel a jövő generációja meg fogja változtatni a világot. Remélem még élni fogok, mikor elkezdődik, és láthatom, hogyan történik.
Mert a kormányoknak nincs kontrollja az internet felett. Legalábbis nagyon gyenge.
(nem a gyk-ról, fb-ról és hasonló oldalakról beszélek, amikor azt mondom: nincs kontroll :)
Most olvastam egy cikket, h az Európai Központi Bank (aki a pénz értékét tudja szabályozni), parázik a Bitcoin miatt. :) Na, az nincs kontrollálva államilag sehol, alulról szerveződött, és: működik! Nem kell hozzá "állami szabályozás" - működik és növekszik.
Az internet sem fogja megváltani a világot. Az emberek még a demokratikus intézményekkel sem tudnak megfelelően élni, hogy javítsanak a sorsukon, az internettel sem fognak tudni ilyen téren mit kezdeni.
Majd a spekulánsok rászállnak a Bitcoinra is, és jól hasznot húznak belőle maguknak. A becsapott tömegek meg még panaszt sem tudnak majd tenni sehol, mert az egészet maguknak csinálták, a kormányoktól függetlenül.
Láttunk már kismillió hasonlót, az újdonság csak annyi, hogy itt nem papírra nyomtatott betűk, hanem elektronikusan tárolt bitek hordozzák az információt.
Szerintem pedig egyre jobb a világ.
A rabszolgák se hitték volna el, hogy egyszer felszabadulnak, és jobbágyok lesznek.
A jobbágyok se gondolták, hogy gyári munkások lesznek, akiknek már kezdetleges jogaik voltak.
A munkásmozgalmak ideje lejárt, ma a munkák többségét a szellemi illetve a szolgáltatóipari munka teszi ki, kiegészítve az olcsó összeszerelő/csomagloló/gyümölcsszedő kétkezi munkásokkal.
Szóval nagyságrendekkel jobb a helyzetünk, mint a szó szoros értelmében vett rabszolgáknak volt.
Első:
Az emberek 90 %-a pesszimista.
Én is az voltam. Ha a rosszat várjuk, nem érhet kellemetlen meglepetés. Teljesen megértelek.
Őszintén szólva (mint ahogy másnak sem), fogalmam sincs mit hoz a jővő, de baromira kíváncsi vagyok rá.
Lehet hogy semmit, de én úgy érzem 10-30 éven belül lesz egy nagy változás. Ez persze csak intuíció. Meglátjuk, ha élünk.
Kérdező! Ugyanazt a dolgot sok nézőpontból lehet vizsgálni. Mindből másnak látszik.
Nem akarom csökkenteni az optimizmusodat, de menj el Észak Koreába, hogy személyesen megtapasztald, a kormányok kontrollját az internet felett. Ha nem lennének emlékeid, elég hamar azt gondolnád, a világ kis részén még nem győzött kommunizmus, de ők rajta vannak, hogy ez változzon.
És egy fontos dolog. Minden eszköz felhasználhatósága a használótól és annak céljaitól függ. A robbanószerrel lehet sziklát robbantani útépítés céljából, és lehet zsúfolt bevásárlóközpontba is robbantani sok ember megölése céljából. Maga a robbanószer semleges.
"Nem akarom csökkenteni az optimizmusodat, de menj el Észak Koreába, hogy személyesen megtapasztald, a kormányok kontrollját az internet felett. Ha nem lennének emlékeid, elég hamar azt gondolnád, a világ kis részén még nem győzött kommunizmus, de ők rajta vannak, hogy ez változzon."
Észak-Korean egy kis "sziget", rezervátum a 20. századból. Pár hasonló példa van még, pl. Burma, de a világ országainak nagyrésze nem ilyen. Sikerült megtalálnod a maroknyi kivétel közül a legismertebbet. A világ azonban a fejlett nyugati országok irányába halad, szóval hülyeség ÉK-ra mutogatni, hogy ott bezzeg mi van. Lehet, hogy két évtized múlva egyesül Dél-Koreával. Lehet, hogy megmarad, na és? Olyan, mint a törpenövésű ember, lehet mutogatni rá, hogy lám, itt a kivétel, de attól még van egy átlag testmagasság. A demokratikus országokban az internet egyre nagyobb teret hódít, kár is ezt tagadni. És ez nem fog visszafordulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!