Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában mi a különbség a...

Amerikában mi a különbség a rendőrség, az FBI és a CIA között?

Figyelt kérdés

2016. szept. 26. 19:05
 1/6 anonim válasza:
62%

Rendőrség: ugyanaz mint itt

FBI: szövetségi nyomozó iroda. Hasonló mint a rendőrség, de elsősorban nyomoznak és komolyabb bűnözőket (gyilkosok, stb) kapnak el. Szóval pl nem fognak megbüntetni közlekedési szabálysértésért :)

CIA: hírszerző ügynökség. Kémkedéssel, kémelhárítással, az ország biztonságának biztosításával foglalkoznak, csak az USA határain kívül hajthatnak végre bevetéseket.

2016. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A rendorok hataskore csak az allamon beul van. Az fbi hateskore pedig az allamok kozott atnyulo buncselekmenyek.


A cia pedig kemkedik mas orszagok utan.

2016. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és az NCIS meg a CSI?
2016. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1-hez.

Közismert, hogy nagy szervezetek hierarchiában működnek. A rendőrség lokális problémákkal foglakozik. Ha egy probléma nagyobb, bekapcsolódhat a felettes szerv, szomszéd város, stb. HA még nagyobb, azaz ott államközi, akkor (az államok szuverenitása miatt) a szövetségi iroda (FBI) veszi át, mert ott az államok másfelől szövetségben vannak. Ez a szervezet jogosult ottani államközi ügyekben eljárni.

A CIA gyakorlatilag a kémtevékenység működtetője. Ennek mindig vannak belpolitikai szálai is, ekkor olyan, mintha rendőrségi feladatokat látna el (amennyiben az ügy természete miatt nem adhatja át a rendőrségnek - mert különben át kell adnia).

2016. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendőrség - Rendőrség


FBI - NNI


CIA - Titkosszolgálat


Kb. így kell elképzelni.

2016. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendőrség olyan mint itt.

FBI szövetségi nyomozó iroda - a szövetséges államokon belül nyomoznak tehát 52 államban van jogköre míg a rendőrnek csak az adott városban vagy megyében van.Tehát New Yorki rendőr nem nyomozhat Los Angelesben,ott nincs hatásköre de az FBI bárhova mehet nyomozni.De nem mindenkor teszik,sokszor a rendőrség átadja a helyi rendőrségnek az ügyet.Tehát kocsit lopsz és átviszed másik államban azzal nem foglalkozik az FBI hiába átvitted másik államba,az rendőrségi ügy.Ellenben ha postán ellopsz egy bélyeget az szövetségi bűntény és az FBI egyből átveszi a rendőröktől az ügyet.Van olyan hogy szövetségi bűn,bankrablás például az mivel a bank szövetségi területnek minősül,ott is az FBI tevékenykedik.FBI gyilkosságokban ritkán nyomoz,max sorozatgyilkosságoknál segít be de a gyilkoság alapjába véve rendőrségi ügy.FBI még műkincseknél szokott nyomozni például.Szóval az FBI ha erre feljogosítsa a bűntett akkor átveheti az ügyet a rendőrségtől,de ezt ritkán teszi mert a rendőrség neki sem kezd egy szövetségi nyomozásnak.

CIA - Nem más mint kémek,USA területén nincs jogköre,nyomozni is tilos nekik.A vicces az hogy külföldön sincs jogköre mivel a kémkedést nem szeretik az országok.Szóval egy CIA jelvénnyel semmit sem tudsz elérni,usában kiröhögnek külföldön meg nem ismerik meg jogköröd sincs.De igazából nem is használhatja mert kém vagy sosem feded fel magadat.Van hogy lebuknak külföldön ilyenkor 3 dolog történik

1. Lelövik

2.Kiutasítják őket nagy diplomáciai botránnyal de ilyenkor sem derül ki hogy melyik ország kéme

3.Lecsukják és a sitten rohad meg.


Nos ha háborús területen végez nyomozást akkot nem kell ecsetelni hogy mi lesz ha lebukik.Mivel nincs ország hanem csak hadsereg ezért megkínozzák vagy lelövik.De legtöbbször beépülnek és úgy adják az infót.De pont ezért a szart is keverhetik mert áttálhatnak a másik oldalra is meg alapjába véve nem tudod hogy ki kém.Szóval a CIA egy érdekes szervezet (semmikép sem hatósági) ami külföldön nyomoz titokban sokszor beépülve.

NSA - Olyan mint a CIA csak épp elektronikus formában teszi azt amit.

A szemétség az hogy az egész világot lehallgathatják,ami még undorítóbb az ag hogy a saját állampolgáraival is ezt teszi holott ez szövetségi bűntény,csak azt hallgathatnák le akikre van bírói engedély ebből volt a Showden botrány aki kiszivárogtatta mindenzt,külföldön legálisan nem végezhet ilyen tevékenységet de az interneten semmi sem derül ki.Ha behatolnak valahova nyílván nem teszik bele az ártó kódba hogy NSA.Szóval azt teszik ami jó nekik mivel titkos a működésük illetve az interneten a fotelből szereznek meg államtitkokat is.CIA-nak is van elektronikus kémkedésre szakosodott osztálya és a mai világban a hagyományos kémek kezdenek kimenni a divatból.

2017. márc. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!