Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A külföldi munkavállalás...

A külföldi munkavállalás másban is keltett kellemetlen érzéseket?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 3 hónapja, hogy Ausztriában kaptam munkát.Naponta ingázok Magyarország és Ausztria között.Nincs messze a munkahely.


Logisztikusként dolgozom, pontosabban annak az adminisztrátoraként.

Magyarországon dolgoztam ebben, sőt fuvarszervezőként is.Hiába volt nyelvtudásom, nem nagyon akartak megfizetni.Több multicégnél is dolgoztam, de egyik helyen sem érte el a fizetésem a nettó 200 ezret (bruttó 300).


A hiba szerintem ott van a gépben, hogy nincsen diplomám.

Viszont, most Ausztriában szeretnék egy Fachhochschulén lerakni egyet.



Hát, szerencsét próbáltam Ausztriában.Nettó 1500 eurós kezdőfizetésben állapodtunk meg.De, van előrelépési lehetőség.


Viszont, gyakran rám tör az a kellemetlen érzés.Nem igazán tudok a munkahelyen "kioldani". A kollégák segítőkészek, rendesek, de olyan hűvösek.A magyar munkahelyeken, mindenki haver volt,többek voltak, mint kollégák.Sokszor elmentünk együtt szórakozni, kerti partizni.De, itt meg semmi.

Megy a német, de nem ismerem a szlengeket, szófordulatokat, mondásokat.Emiatt a kollégák sokszor furcsán néznek rám,mert nem értem, mire gondolnak.

A munkán kívül szinte semmiről nem beszélünk.Gyakran van az a kínos csend.


Meg valahogy, olyan nehéz volt Ausztriában munkát vállalni.

Mármint, nem a felvétel miatt, mert küldtem az önéletrajzot és hívtak.

Hanem, mintha fájna egy kicsit.Persze, amikor a fizetésemre ránézek, akkor enyhül rövid időre.



2016. szept. 19. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

A szlengbe meg hasonlókba majd idővel belejössz, meg talán előbb utóbb találsz pár jó fej kollégát akivel el tudsz viccelődni, de olyasmi közösségre ne számíts, mint otthon.


Én legalábbis már 5 éve kint vagyok, és az eddigi munkahelyeimen leginkább csak a magyar kollégákkal sikerült lespanolni, ahol voltak. Mondjuk az osztrákokkal nem is nagyon erőltettem, mert bár nekem is teljesen jól megy a német, azért annyira nem a kedvencem hogy munkán kívül is azt akarjam beszélni :)

2016. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!