Középkorban mit csináltak azok a hercegek, a király többi fia akik nem voltak trónvárományosak és nincs is említve róluk szinte semmi írásokban csak épp a nevük hogy léteztek?
attól függött, milyen volt a viszony köztük.
volt olyan, hogy segítettek egymásnak, de olyan is, hogy egymás ellen fordultak, hogy megszerezzék a bátyjuk trónját
a saj
4 lehetőség volt:
- kiházasították, lehetőség úgy, hogy az asszonyka családjánál közelebbi várományosa legyen az adott trónnak ( X herceg mondjuk 5. a saját országában a sorban, elvetették Y hercegnőt vele, aki 2. volt.)
- földbirtokot kaptak- néhány falu,plusz földek, erdők. Azokat igazgatta, úri széket (lehet egybe kell írni) tartott, vadászgatott, elvolt..) Ez viszonylag ritka volt.
ha tényleg sokan voltak testvérek, akkor:
- lovagnak állították ( x időt harcolt, ha meghalt, meghalt, ha kiöregedett, kisebb birtok VAGY beházasodás
- papi pálya ( többnyire igencsak magas rangig jutottak
Gazdaságilag az utolsó kettő érte meg a legjobban. Többnyire így alakult a születés alapján az életpálya: 1 trónörökös volt, 2. lovag, 3. pap 4+..: lovag.
Persze, ha mondjuk a trónörökös gyengécske, beteges stb volt, akkor a másodszülöttet pl. nem adták lovagnak, biztosítékképp, akkor kapott birtokot.
Az elsőként említett kiházasítás is működött, de az születéskor, max. pár éves korban eldőlt már.
A királyi családokban is nagyon figyeltek arra, hogy a királyi birtokok ne darabolódjanak fel, ezért nem volt soha olyan, hogy az összes gyerek/ sokadik születésű pl. birtokot kapjon.
Nyilván nem írnak róluk a történelemkönyvek, mert nem csináltak semmi "érdekeset".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!