Leírná nekem valaki Korea történelmének főbb eseményeit?
Ne írjátok azt h google a barátod, mert azzal kezdtem hogy a wikipédiában elolvastam minden ehhez kapcsolódó cikket, de ott olyan sok minden van hogy nem tudom eldönteni hogy melyiket lenne érdemes kiírni.
A segítségért nagy köszi!
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Olvasd el a bevezetőt, az nem túl hosszú.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
A népek önrendelkezési joga mindig is a világ haladói által becsben tartott elv volt. A maga kristálytiszta lényegiségében először Lenin deklarálta a Nagy Októberi Szocialista Forradalom után, lehetővé téve Finnország, Észtország, Lettország, Litvánia stb. függetlenségét.
A népek önrendelkezési joga nagy lenini elvének meghirdetése világszerte nagy hullámokat vert és hatására új erőre kaptak az elnyomott népek felszabadító mozgalmai, így pl. a koreai szabadságmozgalom is, melynek a 30-as évektől nem más, mint Kim Il Szung, a Nagy Vezér vált megkérdőjelezhetetlen vezéralakjává.
Azonban mind Lenin, mind a koreai szabadságharcosok és zseniális vezérük, Kim Il Szung elvtárs pontosan tudták, hogy valóságos katonai védelmi képességek nélkül a népek önrendelkezési joga nem érvényesíthető egy olyan világban, ahol a nemzetközi színteret a befolyási övezeteik kiterjesztésére törekvő imperialista hatalmak erőviszonyai határozzák meg. Lenin vezetésével a Szovjetuniónak kemény harcban kellett úrrá lennie az intervenció és a belső kártevők támadásai által jelentett veszélyen.
Később, 1940-ben a három balti köztársaság haladó erői is pontosan ezt ismerték fel, amikor országaik felvételét kérték a Szovjetunió tagállamai közé. A népek önrendelkezési joga egy erős felszabadító néphadsereg támogatása nélkül csupán írott malaszt. A balti haladók elővigyázatosságát igazolta, hogy egy év múlva országaik ellen fasiszta agresszió indult. A Szovjetunió azonban négyéves hősies harcban visszaverte a fasiszta rablóhordákat, felszabadította a megszállt területeket és biztosította a balti népek szabad, szocialista fejlődését.
Korunk a függetlenség kora, állapítja meg Kim Dzsong Il elvtárs az A Dzsucse-eszme egy eredeti forradalmi filozófia című tanulmányában. Korunk jellegét alapvetően meghatározza, hogy a népek leküzdve az imperializmust világszerte győzelemre viszik a felszabadító mozgalmakat. Az új korszak kezdete egyben a Dzsucse-naptár kezdete is: a KNDK hivatalos időszámítása nem véletlenül kezdődik az 1912-es évvel (Dzsucse 1), Kim Il Szung elvtárs születési évével.
A koreai felszabadító mozgalom a 30-as évektől kezdve aktívan küzdött a japán gyarmati uralom és a feudális, ill. kapitalista kizsákmányolás ellen. 1945-ben a koreai haladó erők kivívták az ország északi felének függetlenségét, amit sikeresen megvédtek az 1950-es imperialista agresszióval szemben, 1953-ban a panmindzsoni fegyverszünet aláírására kényszerítve a csúfos vereséget szenvedett amerikaiakat.
Az egész ötezer éves koreai történelmet alapvetően meghatározza a szabadságért való küzdelem, és ez különösen igaz a Dzsucse 1 óta eltelt majdnem 100 évre, arra a korszakra, amikor e nemzeti függetlenségi mozgalom következetesen összefonódott a forradalom, a progresszív haladás eszméivel, melyeket a koreai történelem legnagyobb alakjai közé tartozó Nagy Vezérek, Kim Il Szung és Kim Dzsong Il vittek diadalra.
Bár az elmúlt évszázad során a haladás ügye, a kizsákmányolás és elnyomás elleni küzdelem világszerte számos sikert aratott, a világ progresszívjei korántsem ülhetnek ölbe tett kézzel, hiszen számos országban változatlanul a kapitalizmus embertelen rendszere uralkodik, és imperialista külpolitikájukkal ezeknek az országoknak az uralkodó körei bármikor készek arra, hogy veszélyeztessék a világbékét és a nemzetközi rendszer stabilitását.
A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság, miközben világítótoronyként, a remény vörös csillagaként vezérli a világ haladóit, szálka az imperialisták szemében, akik a haladó, humanista, szocialista munkás-paraszt államot megpróbálják aláásni és destabilizálni. A koreai népnek azonban joga van hozzá, hogy maga határozza meg, milyen társadalmi berendezkedésű és politikai rendszerű államban éljen. A koreai nép ellenáll az imperialista provokációknak és kitart a párt monoliltikus egysége mellett, egy-elméjű egységben sorakozva fel a Nagy Vezér helyes politikai irányvonala mögött, magáénak vallva a Dzsucse-eszmét és a Szongun-politikát, melyek a koreai népet számos nagy győzelemhez segítették hozzá a forradalom és építés csatáiban.
songun.blog.hu
#1 köszönöm el fogom olvasni
#2 öhm... erre nem tudom mit reagáljak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!